PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak zdobyć pieniądze z programu Life? NFOŚiGW zaprasza na serię szkoleń

  • aw    9 maja 2017 - 14:57
Jak zdobyć pieniądze z programu Life? NFOŚiGW zaprasza na serię szkoleń
Każde z trzech szkoleń odbędzie się w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie (fot.nfosigw.gov.pl)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje serię bezpłatnych szkoleń dotyczących naboru wniosków do unijnego programu Life w roku 2017.
Spotkania zostały podzielone na poszczególne obszary priorytetowe wskazane przez Komisję Europejską. Ponadto uczestnicy szkoleń poznają także warunki współfinansowania przedsięwzięć ze środków NFOŚiGW.

Terminy szkoleń i zgłoszeń

We wtorek, 23 maja 2017 r. odbędzie się szkolenie Life z trzech obszarów priorytetowych: Ochrona środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami (1.1); Łagodzenie skutków zmian klimatu (2.1); Dostosowywanie się do skutków zmiany klimatu (2.2). Zgłaszać należy się do 16 maja.

Z kolei w czwartek, 25 maja 2017 r. eksperci Narodowego Funduszu przeszkolą potencjalnych beneficjentów programu LIFE z obszaru: Przyroda i Różnorodność biologiczna (1.2). Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się do 18 maja.

Natomiast we wtorek, 30 maja 2017 r. podczas trzeciego szkolenia, przedstawione zostaną wytyczne dotyczące wniosków z dwóch obszarów: Zarządzanie i informacja w zakresie środowiska (1.3) oraz Zarządzanie i informacja w zakresie klimatu (2.3). Termin zgłoszeń na to spotkanie mija 23 maja.

Czytaj też: Program Life: 40 mln euro na projekty środowiskowe

Każde z trzech szkoleń odbędzie się w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie (ul. Konstruktorska 3a, sala 102) i obejmie takie zagadnienia, jak: wprowadzenie do programu Life i zasady oceny Komisji Europejskiej w naborze 2017; praktyczne wskazówki, czyli jakich błędów unikać w pisaniu wniosków do Komisji Europejskiej; rodzaje i zasady wypełniania formularzy do wniosku; a także warunki współfinansowania projektów ze środków NFOŚiGW (wprowadzenie, wniosek do NFOŚiGW i Generator Wniosków o Dofinansowanie). Będzie też czas na dyskusję. Programy poszczególnych szkoleń dostępne są na stronie NFOŚiGW

Czego dotyczy program Life?

- Program Life jest jedynym instrumentem finansowym Unii Europejskiej koncentrującym się wyłącznie na rozwiązywaniu ważnych problemów środowiskowych i klimatycznych, szczególnie poprzez stosowanie nowych, innowacyjnych rozwiązań, a także tych dotyczących ochrony przyrody. - mówi Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska.

Głównym celem programu jest wspieranie procesu wdrażania wspólnotowego prawa ochrony środowiska, realizacja unijnej polityki w tym zakresie, a także identyfikacja i promocja nowych rozwiązań dla problemów dotyczących środowiska w tym przyrody.

W tegorocznym naborze do programu Life największe szanse na dofinansowanie mają międzynarodowe, innowacyjne przedsięwzięcia oraz projekty przyrodnicze. Budżet programu na lata 2014-2020 jest wyższy niż kiedykolwiek - wynosi 3,46 mld euro.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.