PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeleniej Górze niestraszna powódź

  • KB    29 marca 2010 - 13:16

Jelenia Góra i okoliczne miejscowości zyskają lepszą ochronę przeciwpowodziową. Zarząd województwa dolnośląskiego przyjął uchwałę o remoncie urządzeń regulujących rzekę Kamienną.
Prace na rzece Kamiennej potrwają w latach 2010 – 2011. Całkowita wartość projektu to 8,1 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków UE sięga 6,5 mln zł.

Projekt ma charakter strategiczny dla województwa dolnośląskiego. Dzięki niemu poprawi się bezpieczeństwo przeciwpowodziowe na terenie 500 km kw. Skorzystają na tym  zarówno mieszkańcy miasta i gminy Jelenia Góra Sobieszów i Cieplice Śląskie, jak i podmioty gospodarcze inwestujące na tych terenach, a także odwiedzający tę okolicę turyści.

Realizacja projektu zapewni ochronę przeciwpowodziową na terenie 500 km2 oraz bezpośrednio zwiększy bezpieczeństwo 15 tys. mieszkańców miasta i gminy Jelenia Góra, a pośrednio 50 tys. okolicznych miejscowości. Zadanie to ma charakter regionalny i ponadregionalny.

Beneficjentem projektu jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Pieniądze na jego realizację pochodzą z Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Modernizacja infrastruktury na rzece Kamiennej mieści się w zakresie merytorycznym "Działania 4.4 - zabezpieczenie przeciwpowodziowe i zapobieganie suszom w Priorytecie IV Poprawa stanu środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwa ekologicznego i przeciwpowodziowego Dolnego Śląska".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.