PARTNER PORTALU
  • BGK

JEREMIE dla Dolnego Śląska

  • lk    8 grudnia 2010 - 15:42
JEREMIE dla Dolnego Śląska

Zawarto kolejne umowy z pośrednikami finansowymi w ramach inicjatywy JEREMIE. Tym o wsparcie będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy z Dolnego Śląska - poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego.
7 grudnia 2010 r. BGK podpisał pierwszą umowę z pośrednikiem finansowym w ramach Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego. Jest to 19. umowa, jaką menadżer funduszy powierniczych w okresie od lipca do grudnia 2010 r. zawarł z pośrednikami z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego oraz pomorskiego.  

W województwie dolnośląskim wyłonionych zostało łącznie 9 funduszy w tym 4 pożyczkowe i 5 poręczeniowych. Pierwsza umowa operacyjna zawarta została z Funduszem Regionu Wałbrzyskiego, dzięki czemu jeszcze w tym roku Fundusz udzielać będzie przedsiębiorcom wsparcia w postaci pożyczek, na które przeznaczone zostało 10 mln zł.

W ramach pierwszych konkursów wyłonionych zostało łącznie 30 podmiotów. Wszystkie instytucje z Zachodniopomorskiego Funduszu Powierniczego JEREMIE oraz Funduszu Powierniczego JEREMIE Województwa Pomorskiego zawarły już umowy i udzielają wsparcia przedsiębiorcom. W województwie wielkopolskim podpisanych zostało 9 umów, w ramach których pośrednicy rozdysponowują już środki.

JEREMIE (Joint European Resources for Micro-to-Medium Enterprises - Wspólne europejskie zasoby dla MŚP) jest specyficzną formą delegowania zadań związanych z dystrybucją unijnych środków przeznaczonych na instrumenty inżynierii finansowej na zewnątrz.
Program ma na celu przede wszystkim pomoc w kreowaniu aktywności gospodarczej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, znajdujących się w początkowej fazie działalności.

Czytaj też:

Wielkopolska innowacyjna

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.