PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeremie dofinansuje inwestycje na Dolnym Śląsku

  • PAP    27 września 2013 - 10:43
Jeremie dofinansuje inwestycje na Dolnym Śląsku

We Wrocławiu podpisano kolejne dwie umowy w ramach unijnej Inicjatywy Jeremie - pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego a Agencją Rozwoju Regionalnego "AGROREG" S.A. na kwotę 15 mln zł oraz IKB Leasing Polska Sp. z o.o. na kwotę 2 mln zł.
Agencja Rozwoju Regionalnego "AGROREG" S.A. zawarła już czwartą taką umowę z BGK. Łączna ich wartość to 48 mln zł. Do końca sierpnia 2013 r. "AGROREG" udzielił, w formie pożyczek, wsparcia ponad 220 przedsiębiorcom.

Natomiast IKB Leasing Polska Sp. z o.o. podpisał drugą taką umowę - ich łączna wartość to 15 mln zł. Do końca sierpnia 2013 r. IKB Leasing Polska udzielił pożyczek ponad 20 przedsiębiorcom.

Na terenie województwa dolnośląskiego wsparcia w ramach Inicjatywy Jeremie udziela łącznie 16 podmiotów, w ramach 35 umów na łączną kwotę blisko 423 mln zł. Są wśród nich zarówno fundusze pożyczkowe, fundusze poręczeniowe, jak i banki oraz inne instytucje finansowe. Dzięki Inicjatywie Jeremie do końca sierpnia br. środki finansowe na rozwój działalności gospodarczej uzyskało ponad 2,2 tys. firm z Dolnego Śląska.

Jeremie (ang. Joint European Resources for Micro-to-Medium Enterprises - Wspólne zasoby dla małych i średnich przedsiębiorstw) to inicjatywa pozadotacyjnego wsparcia, powołana w 2007 r. przez Komisję Europejską i Europejski Bank Inwestycyjny. Jest to mechanizm wykorzystujący zwrotne instrumenty finansowe - kredyty, pożyczki oraz poręczenia dla firm. Celem jest pomoc podmiotom z sektora MŚP w sprawnym i elastycznym finansowaniu ich działalności. Pomoc kierowana jest przede wszystkim do tych przedsiębiorców, którzy ze względu na brak historii kredytowej czy niewystarczającą ilość zabezpieczeń mają problemy z uzyskaniem wsparcia finansowego na bankowym rynku komercyjnym.

W Polsce inicjatywa Jeremie jest wdrażana na poziomie regionalnym w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Bank Gospodarstwa Krajowego jako Menadżer Funduszy Powierniczych Jeremie zarządza projektem w sześciu województwach: dolnośląskim, łódzkim, pomorskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i mazowieckim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: