PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeremie sypnie groszem w Łodzi

  • GK    21 czerwca 2012 - 10:22
Jeremie sypnie groszem w Łodzi

Więcej pieniędzy w ramach inicjatywy Jeremie trafi do łódzkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Zwiększy się też liczba instytucji udzielających pożyczek i poręczeń kredytów.
22 czerwca br. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisze kolejne dwie umowy w ramach Łódzkiego Regionalnego Funduszu Powierniczego, na 20 mln zł. Umowy zawarte zostaną z IKB Leasing Sp. z o.o. na 10 mln zł w ramach konkursu na produkt „Pożyczka Globalna” oraz z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. na kwotę 10 mln zł w ramach konkursu na produkt „Reporęczenie”.

W ramach podpisanych umów pośrednicy finansowi udzielać będą łódzkim przedsiębiorcom wsparcia finansowego ze środków unijnej inicjatywy Jeremie w postaci pożyczek (IKB Leasing Sp. Z o.o.) oraz poręczeń (ŁARR S.A.).

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. to instytucja, która w kwietniu ubiegłego roku jako pierwsza na terenie województwa łódzkiego przystąpiła do realizacji inicjatywy Jeremie, również jako pierwsza w skali krajowej w ramach projektu udzielać będzie przedsiębiorcom zarówno pożyczek jak i poręczeń.

Do tej pory ŁARR S.A. podpisała trzy umowy na łączną kwotę 70 mln zł, dzięki którym łódzkie mikro, małe i średnie firmy otrzymają wsparcie w postaci niskooprocentowanych pożyczek.

Podpisanie czwartej umowy w ramach inicjatywy Jeremie pomiędzy menadżerem Łódzkiego Regionalnego Funduszu Powierniczego – BGK a Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. na kwotę 10 mln zł pozwoli na uruchomienie akcji poręczeniowej.

Zarząd woj. łódzkiego przeznaczył na wsparcie łódzkiej przedsiębiorczości w ramach inicjatywy Jeremie kwotę 189 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Bank Gospodarstwa Krajowego pełniący rolę menadżera Łódzkiego Regionalnego Funduszu Powierniczego do tej pory podpisał na terenie województwa łódzkiego 11 umów z pośrednikami finansowymi o łącznej wartości 149 mln zł.

Instrumenty zwrotne w ramach inicjatywy Jeremie cieszą się wśród przedsiębiorców coraz większym zainteresowaniem. W samym regionie łódzkim z tego rodzaju wsparcia skorzystało ponad 200 przedsiębiorców, z czego prawie 70 proc. w ramach pomocy oferowanej przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.