PARTNER PORTALU
  • BGK

Jerzy Kwieciński: Programy regionalne od początku 2017 r. znów słabsze niż krajowe

  • Bartosz Dyląg    23 maja 2017 - 07:41
Jerzy Kwieciński: Programy regionalne od początku 2017 r. znów słabsze niż krajowe
W opinii Jerzego Kwiecińskiego, czas na bardziej śmiałe inwestycje w samorządach, takie które wspomogą rozwój kraju (Fot. MR)

- Samorządy opanowały zdrowie, edukację, drogi. Chcemy, by w większym stopniu uczestniczyły w procesach rozwojowych naszego kraju – powiedział w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński.
Zdaniem Jerzego Kwiecińskiego, samorządy doskonale opanowały swoje zadania związane z edukacją, ze zdrowiem czy z budową infrastruktury technicznej, szczególnie transportowej, mamy początki udziału samorządów we wspieraniu procesów przedsiębiorczości. Teraz czas na kolejny krok.

- W tej chwili czas jest na większe inwestycje. Chcemy przyciągać dobrych inwestorów, by lokalizowali oni swoje przedsięwzięcia nie tylko w dużych miastach, ale by rozkładało się to równomiernie w całym kraju – wyjaśnia wiceminister Kwieciński. – Sami z poziomu rządowego tego nie zrobimy, musimy robić to wspólnie z samorządami.

Jerzy Kwieciński zauważa, że tego typu inwestycje dają miejsca pracy, bazę podatkową, z której korzystają także samorządy, a także sprawiają, że lokalne miejsca są atrakcyjne do życia.

Minister wskazuje także, że znów od początku roku inwestycje finansowane z funduszy unijnych z poziomu krajowego są wyższe niż te samorządowe. Co ciekawe można było spodziewać się czegoś innego. W ostatnim kwartale 2016 r. znacząco przyspieszyło bowiem wydatkowanie środków UE w regionalnych programach operacyjnych.

Cały wywiad z wiceministrem Jerzym Kwiecińskim w wideo poniżej:

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.