PARTNER PORTALU
  • BGK

Już dziesięć województw podpisało umowy z BGK

  • pt    20 grudnia 2016 - 12:15
Już dziesięć województw podpisało umowy z BGK
W trakcie podpisywania umowy (fot.malopolska.pl)

• Zarząd Województwa Małopolskiego, jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym, podpisał umowy na uruchomienie instrumentów zwrotnych z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.
• Wartość przyznanego dofinansowania wynosi 555,38 mln zł, w tym środki pochodzące z UE to 509,44 mln zł.
Małopolska jest dziesiątym regionem, który podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na wdrażanie instrumentów finansowych w perspektywie finansowej 2014 -2020.

"To duży sukces, że w tak krótkim czasie, bo w ciągu trzech miesięcy, udało się sfinalizować umowy większości województw"– podkreślił wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

"Dzięki realizacji projektu w województwie małopolskim co najmniej 665 przedsiębiorstw sektora MŚP zostanie objętych wsparciem, a ponad 300 osób uzyska pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej" – dodał wiceszef resortu rozwoju.

Czytaj też: Problemy z RPO pozbawią nas wsparcia po 2021 roku?

Pomoc będzie można także uzyskać na modernizację energetyczną budynków wielorodzinnych czy na projekty z zakresu rewitalizacji miast, odnowy obszarów wiejskich oraz inicjatywy doradczo-szkoleniowe.

Wsparcie obejmie wiele produktów finansowych, w tym poręczenia, mikropożyczki, pożyczki obrotowo-inwestycyjne, pożyczki inwestycyjne, pożyczki na wdrożenie do praktyki gospodarczej wyników działalności badawczo-rozwojowych oraz wejścia kapitałowe.

Beneficjentem programu jest Bank Gospodarstwa Krajowego, który przeprowadzi nabory na pośredników finansowych. Wybrane podmioty będą oferować wsparcie przedsiębiorcom i osobom planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej. Projekt będzie realizowany do końca 2023 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.