PARTNER PORTALU
  • BGK

Kalisz zakupił 10 nowych autobusów

  • PAP    20 maja 2011 - 17:45
Kalisz zakupił 10 nowych autobusów

Umowę na dostawę za ponad 9 mln złotych 10 niskopodłogowych i wyposażonych w klimatyzację autobusów podpisały w piątek władze Kalisza.
80 proc. kosztów tego zakupu zostanie zwrócone miastu ze środków unijnych.

Nowe autobusy przejmą Kaliskie Linie Autobusowe, które dysponują obecnie 66 pojazdami. - Zakup pozwoli na wycofanie z użytku najbardziej wyeksploatowanych - powiedziała Iwona Cieślak z miejscowego magistratu.

Czytaj też: Lublin wymieni tabor autobusowy

- Celem, jakim kierowało się miasto była wymiana taboru na nowoczesne i niskopodłogowe autobusy. We wszystkich z nich jest wydzielone stanowisko na wózek inwalidzki i na wózek dziecięcy. W ubiegłym roku miasto zakupiło na podobnych zasadach pięć autobusów - poinformował po podpisaniu umowy prezydent Kalisza, Janusz Pęcherz (oceń prezydenta).

Czytaj też: Nowe autobusy w Krakowie

Nowe auta wyjadą na ulice pod koniec września.

Sześć niskopodłogowych autobusów miejskich za prawie 5 mln zł kupił także Miejski Zakład Komunikacji S.A. w pobliskim Ostrowie Wielkopolskim. Dofinansowanie środków unijnych wyniesie 80 proc. kosztów zakupu - poinformowała Sylwia Nowicka z miejscowego magistratu.

Dostawcą będzie firma Solaris Bus&Coach z Bolechowa, która została wyłoniona w przetargu nieograniczonym. Autobusy mają zostać dostarczone do Ostrowa w sierpniu.

MZK spełniła wszystkie warunki i została zakwalifikowana do projektu unijnego z kategorii promowanie czystego transportu miejskiego, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W nowych autobusach będzie m.in. internet, klimatyzacja, monitoring oraz niska podłoga na całej długości. - Trzy z nich obsługiwać będzie nową linię autobusową, tzw. małą ramę miasta, a trzy pozostałe zastąpią przestarzały tabor - podkreśliła Nowicka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.