PARTNER PORTALU
  • BGK

Kamienice odzyskają blask dzięki Jessice

  • ZWI    14 stycznia 2013 - 19:38
Kamienice odzyskają blask dzięki Jessice

Bank Ochrony Środowiska podpisał kolejną umowę w województwie zachodniopomorskim w ramach inicjatywy Jessica. Przedmiotem finansowania jest renowacja zespołu kamienic z XIX w. i odtworzenie historycznej zabudowy, poprzez utworzenie kwartału handlowo-usługowego w Kamieniu Pomorskim.
Wartość przedsięwzięcia wyniosła łącznie ponad 15,2 mln zł, z czego 6,3 mln zł to wartość preferencyjnej pożyczki udzielonej przez BOŚ Bank.

Celem całego projektu jest nadanie kamienicom nowej jakości funkcjonalnej poprzez odbudowę i zagospodarowanie przestrzeni wokoło historycznego kompleksu mieszkalno-usługowego. Przedsięwzięcie ma na celu również zwiększenie udziału terenów zielonych, a także rekreację  i wypoczynek.

Planowana inwestycja zakłada stworzenie kompleksu handlowo-usługowego poprzez rewitalizację zespołu kamienic z XIX w. i odtworzenie historycznej zabudowy Kamienia Pomorskiego  w centrum miasta – w kwartale ulic Żwirki i Wigury – Żeromskiego – Obrońców Warszawy – Okrzei.

W rezultacie zostaną odbudowane cztery kamienice, w tym budynek Muzeum Ziemi Kamieńskiej, który pozwoli na ekspozycję cennych historycznie eksponatów z regionu oraz powstanie ogólnodostępny parking naziemny.

Bank Ochrony Środowiska jako Fundusz Rozwoju Obszarów Miejskich identyfikuje, analizuje i ocenia pod względem formalnym i merytorycznym oraz finansuje miejskie projekty rewitalizacyjne zgodnie  z celami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. BOŚ S.A. został wybrany w ramach konkursu do zarządzania funduszem w wysokości ok. 65 mln zł. Oprócz środków JESSICA, BOŚ przeznaczył na współfinansowanie tych samych inwestycji dodatkowe 100 mln zł ze środków własnych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.