Kamienice odzyskają blask dzięki Jessice

Bank Ochrony Środowiska podpisał kolejną umowę w województwie zachodniopomorskim w ramach inicjatywy Jessica. Przedmiotem finansowania jest renowacja zespołu kamienic z XIX w. i odtworzenie historycznej zabudowy, poprzez utworzenie kwartału handlowo-usługowego w Kamieniu Pomorskim.
Kamienice odzyskają blask dzięki Jessice
Wartość przedsięwzięcia wyniosła łącznie ponad 15,2 mln zł, z czego 6,3 mln zł to wartość preferencyjnej pożyczki udzielonej przez BOŚ Bank.

Celem całego projektu jest nadanie kamienicom nowej jakości funkcjonalnej poprzez odbudowę i zagospodarowanie przestrzeni wokoło historycznego kompleksu mieszkalno-usługowego. Przedsięwzięcie ma na celu również zwiększenie udziału terenów zielonych, a także rekreację  i wypoczynek.

Planowana inwestycja zakłada stworzenie kompleksu handlowo-usługowego poprzez rewitalizację zespołu kamienic z XIX w. i odtworzenie historycznej zabudowy Kamienia Pomorskiego  w centrum miasta – w kwartale ulic Żwirki i Wigury – Żeromskiego – Obrońców Warszawy – Okrzei.

W rezultacie zostaną odbudowane cztery kamienice, w tym budynek Muzeum Ziemi Kamieńskiej, który pozwoli na ekspozycję cennych historycznie eksponatów z regionu oraz powstanie ogólnodostępny parking naziemny.

Bank Ochrony Środowiska jako Fundusz Rozwoju Obszarów Miejskich identyfikuje, analizuje i ocenia pod względem formalnym i merytorycznym oraz finansuje miejskie projekty rewitalizacyjne zgodnie  z celami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. BOŚ S.A. został wybrany w ramach konkursu do zarządzania funduszem w wysokości ok. 65 mln zł. Oprócz środków JESSICA, BOŚ przeznaczył na współfinansowanie tych samych inwestycji dodatkowe 100 mln zł ze środków własnych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE