PARTNER PORTALU
  • BGK

Kampania edukacyjna o konsultacjach

  • MRR    19 kwietnia 2011 - 21:00

Konferencja „Infrastruktura i człowiek: naturalnie!”, odbyła się dziś (19 kwietnia) w Warszawie. Konferencja zorganizowana z inicjatywy MRR rozpoczęła kampanię edukacyjną poświęconą roli konsultacji społecznych w realizowaniu projektów.
- „Dobrze, ale nie na moim podwórku” – tak z reguły reagują obywatele na wieść o planowanych inwestycjach. Dlatego tak istotne jest właściwe przeprowadzanie konsultacji społecznych. Należy dołożyć starań, by opinia publiczna dysponowała pełną informacją i zdawała sobie sprawę, że dobre wykorzystanie przestrzeni publicznej jest w naszym wspólnym interesie – powiedział wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło na konferencji

- Zgodnie z wymogami UE i prawa krajowego każdemu procesowi inwestycyjnemu towarzyszyć muszą konsultacje społeczne. Dzięki nim, możliwa jest realizacja inwestycji z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców i ochrony środowiska naturalnego – powiedział wiceminister Zdziebło. - Przygotowana przez ministerstwo kampania edukacyjna, której dzisiejsza konferencja jest początkiem, ma nauczyć nas, jak takie konsultacje prowadzić oraz jak rozwiązywać potencjalne konflikty społeczne dotyczące inwestycji infrastrukturalnych – dodał wiceminister.

Kampania jest finansowana z projektu Project pipeline w ramach Programu Pomoc Techniczna 2007-2013. Jej adresatami są beneficjenci projektów indywidualnych z programów Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka, Rozwój Polski Wschodniej i 16 Regionalnych Programów Operacyjnych.

Po konferencji inauguracyjnej, zorganizowanych zostanie 10 warsztatów tematycznych dla beneficjentów oraz 9 wizyt studyjnych. Zwieńczeniem projektu będzie publikacja podsumowująca najlepsze praktyki w zakresie prowadzenia konsultacji społecznych oraz najciekawsze rozwiązania środowiskowe zastosowane w projektach indywidualnych realizowanych w latach 2007-2013. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • B.Dusza, 2011-04-19 22:48:31

    OK,zgoda na propozycje edukacyjne.Będzie to owocować wiele lat!!Naturalnie,komentarze po konferencji były zbyteczne!!