PARTNER PORTALU
  • BGK

Kanalizacja z Kielc do Świnoujścia

  • AZA    17 marca 2011 - 20:26
Kanalizacja z Kielc do Świnoujścia

Ponad 630 kilometrów nowej sieci kanalizacyjnej, czyli odległość jak z Kielc do Świnoujścia, to skutek ubiegłorocznego dofinansowania i podpisanych umów przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Świętokrzyskie jest na trzecim miejscu w kraju pod względem korzystania z funduszy Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął sprawozdanie z pracy WFOŚiGW w ubiegłym roku. Województwo bardzo dobrze radzi sobie  z wykorzystaniem funduszy z program  Infrastruktura i Środowisko. Dofinansowanie z programu otrzyma 6 dużych inwestycji proekologicznych realizowanych w naszym regionie i jest to kwota ponad 368 mln złotych.

Pod względem wielkości dofinansowania z POIiŚ region jest na trzecim miejscu w kraju, po województwie małopolskim (wielkość dofinansowania 689 mln zł) oraz śląskim ( 423 mln zł).

- W świetle ostatnio toczącej się dyskusji o miejscu Świętokrzyskiego na tle innych regionów, te dane pokazują, że są dziedziny, w których jesteśmy liderem i wyprzedzamy inne, dużo większe i mocniejsze ekonomicznie województwa – podkreśla Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa.

W 2010 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska wypłacił w formie pożyczek i dotacji na realizowane inwestycje 59 mln 692 tys. zł, o 68 procent więcej niż rok wcześniej. Przekazane do samorządów fundusze i podpisane umowy przełożą się na konkretne inwestycje - prawie 631,5 kilometra sieci kanalizacyjnej, 282 przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz 10 oczyszczalni komunalnych (uzyskując zwiększenie przepustowości o ponad 30 tys. metrów sześć na dobę).

Wykonane w ubiegłym roku inwestycje proekologiczne skutkowały redukcja emisji dwutlenku węgla o 2617 ton rocznie oraz  usunięciem i unieszkodliwieniem 1619 ton odpadów zawierających azbest. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Bolek, 2011-03-18 00:03:16

    TAK,KIELCE I OKOLICE !!