PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa na badania i działalność dydaktyczną

  • BEZ    20 stycznia 2010 - 09:45

Do 19 lutego trwać będzie w Województwie Świętokrzyskim konkurs na projekty związane z rozwojem innowacji oraz wspieraniem działalności dydaktycznej i badawczej szkół wyższych. Zarząd Województwa ma do rozdzielenia 61 mln zł.
Konkurs realizowany będzie w ramach działania „Rozwój innowacji, wspieranie działalności dydaktycznej i badawczej szkół wyższych oraz placówek sektora „badania i rozwój” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Na lata  2007 – 2013 w działaniu tym województwo świętokrzyskie ma zarezerwowane w RPO 33 mln euro. W pierwszych konkursie do rozdysponowania między wybrane projekty jest 61 mln zł.

O wsparcie (wysokość dotacji do 85 proc.) mogą się ubiegać m.in. uczelnie wyższe, jednostki samorządu terytorialnego lub jednostki organizacyjne działające w ich imieniu, specjalistyczne placówki ochrony zdrowia prowadzące działalność badawczą czy jednostki naukowo-badawcze.

Zgłaszane do konkursu wnioski mogą dotyczyć np. inwestycji związanych z budową, modernizacją i wyposażeniem laboratoriów oraz ich  dostosowywaniem do wymagań dyrektyw unijnych,  projektów budowy, modernizacji i wyposażenia obiektów dydaktycznych i badawczych uczelni wyższych  czy  wprowadzania innowacyjnych metod leczenia i rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach zdrowia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.