PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa na konkursy dla lubuskiego w ramach RPO

  • PAP    22 lutego 2013 - 10:49
Kasa na konkursy dla lubuskiego w ramach RPO

- Na konkursy w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego zaplanowano w tym roku 69,3 mln zł. Na wsparcie mogą liczyć m.in. przedsiębiorstwa, uczelnie wyższe i samorządy lokalne - poinformował w piątek urząd marszałkowski w Zielonej Górze.
"Konkursy zostaną ogłoszone w drugim kwartale br. Ich przeprowadzenie jest możliwe dzięki środkom z Krajowej Rezerwy Wykonania, naszego bonusu, który dostaliśmy za wdrażanie regionalnego programu operacyjnego" - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Czytaj też: Opolskie dostanie więcej z UE, a lubuskie czuje się pokrzywdzone

W tym tygodniu zarząd województwa lubuskiego zatwierdził harmonogram ogłaszania konkursów.

Pieniądze zostaną rozdysponowane w ramach zamkniętych konkursów w trzech priorytetach: rozwoju i wzmacniania konkurencyjności regionu, stymulowania wzrostu inwestycji w przedsiębiorstwach i wzmocnieniu potencjału, oraz dotyczącym rozwoju i modernizacji infrastruktury społecznej.

28,5 mln zł zostanie przeznaczone na rozwój i modernizację regionalnej infrastruktury edukacyjnej, natomiast na rewitalizację zdegradowanych obszarów miejskich i wiejskich zaplanowano 15 mln zł.

Na inwestycje w przedsiębiorstwach związane z badaniami i innowacją przeznaczono 10,5 mln zł, a na zadania związane z poprawą infrastruktury drogowej - 9 mln zł. Rezerwa na odwołania we wszystkich konkursach to 6,3 mln zł.

Dotychczas z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-13 pieniądze przyznano na realizację 796 projektów, ich dofinansowanie wynosi ponad 1,7 mld zł; prawie 1,5 mld zł trafiło już do beneficjentów w regionie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: