PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa z PO "Ryby" na budowę mostu i remont kościołów w lubuskim

  • PAP    29 maja 2013 - 13:12
Kasa z PO "Ryby" na budowę mostu i remont kościołów w lubuskim

Budowa mostu na Obrze w gminie Bledzew i remonty zabytkowych kościołów w Międzyrzeczu i Leśniowie Wielkim - to kolejne przedsięwzięcia w Lubuskiem, które otrzymają dofinansowanie z Programu Operacyjnego "Ryby" 2007-13.
W tym tygodniu w Urzędzie Marszałkowski w Zielonej Górze podpisano umowy dotyczące dofinansowania z tego źródła - poinformowało Biuro Prasowe Zarządu Województwa Lubuskiego.

Wnioski o wsparcie z funduszy unijnych trafiły do Urzędu Marszałkowskiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Rybackiej Obra-Warta oraz Krośnieńsko-Gubińskiej Grupy Rybackiej.

Jedna z czterech podpisanych umów dotyczy dofinansowania zielonogórskiego okręgu PZW na organizację imprezę pn. "50. Jubileuszowa Złota Rybka".

Największy projekt, który w tym rozdaniu uzyskał dofinansowanie, dotyczy budowy mostu na rzece Obrze w gminie Bledzew. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1,8 mln zł, unijna dotacja wyniesie 350 tys. zł.

Most powstaje na rzece Obrze w miejscowości Stary Dworek. Istniejący most wybudowany w latach 70., o drewnianej konstrukcji jest w złym stanie technicznym i może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa jego użytkowników. Po oddaniu nowej przeprawy, co ma nastąpić w końcu lipca br., stara zostanie rozebrana.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Wojciecha w Międzyrzeczu uzyskała 200 tys. na przebudowę dachu wpisanego do rejestru zabytków kościoła, który ze względu na swoje położenie w otoczeniu średniowiecznych kamienic i ratusza jest chętnie odwiedzany przez turystów. Całkowita wartość inwestycji to ponad 318 tys. zł. Prace już się rozpoczęły, a ich zakończenie zaplanowano w listopadzie przyszłego roku.

Ponad 154 tys. zł to wsparcie z funduszy unijnych dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Leśniowie Wielkim, która przeznaczy je na remont konserwatorski zabytkowych polichromii na balustradzie empory kościoła filialnego w Łagowie. Z własnych źródeł parafia dołoży do tego przedsięwzięcia niecałe 30 tys. zł. Prace mają potrwać do grudnia tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: