Kasa z PO "Ryby" na budowę mostu i remont kościołów w lubuskim

Budowa mostu na Obrze w gminie Bledzew i remonty zabytkowych kościołów w Międzyrzeczu i Leśniowie Wielkim - to kolejne przedsięwzięcia w Lubuskiem, które otrzymają dofinansowanie z Programu Operacyjnego "Ryby" 2007-13.
Kasa z PO "Ryby" na budowę mostu i remont kościołów w lubuskim

W tym tygodniu w Urzędzie Marszałkowski w Zielonej Górze podpisano umowy dotyczące dofinansowania z tego źródła - poinformowało Biuro Prasowe Zarządu Województwa Lubuskiego.

Wnioski o wsparcie z funduszy unijnych trafiły do Urzędu Marszałkowskiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Rybackiej Obra-Warta oraz Krośnieńsko-Gubińskiej Grupy Rybackiej.

Jedna z czterech podpisanych umów dotyczy dofinansowania zielonogórskiego okręgu PZW na organizację imprezę pn. "50. Jubileuszowa Złota Rybka".

Największy projekt, który w tym rozdaniu uzyskał dofinansowanie, dotyczy budowy mostu na rzece Obrze w gminie Bledzew. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1,8 mln zł, unijna dotacja wyniesie 350 tys. zł.

Most powstaje na rzece Obrze w miejscowości Stary Dworek. Istniejący most wybudowany w latach 70., o drewnianej konstrukcji jest w złym stanie technicznym i może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa jego użytkowników. Po oddaniu nowej przeprawy, co ma nastąpić w końcu lipca br., stara zostanie rozebrana.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Wojciecha w Międzyrzeczu uzyskała 200 tys. na przebudowę dachu wpisanego do rejestru zabytków kościoła, który ze względu na swoje położenie w otoczeniu średniowiecznych kamienic i ratusza jest chętnie odwiedzany przez turystów. Całkowita wartość inwestycji to ponad 318 tys. zł. Prace już się rozpoczęły, a ich zakończenie zaplanowano w listopadzie przyszłego roku.

Ponad 154 tys. zł to wsparcie z funduszy unijnych dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Leśniowie Wielkim, która przeznaczy je na remont konserwatorski zabytkowych polichromii na balustradzie empory kościoła filialnego w Łagowie. Z własnych źródeł parafia dołoży do tego przedsięwzięcia niecałe 30 tys. zł. Prace mają potrwać do grudnia tego roku.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE