PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa z UE na linię kolejową Warszawa-Działdowo-Gdynia

  • PAP    11 kwietnia 2014 - 19:53
Kasa z UE na linię kolejową Warszawa-Działdowo-Gdynia

- KE zatwierdziła przyznanie Polsce 205 mln euro z Funduszu Spójności na modernizację 53 km linii kolejowej Warszawa-Działdowo-Gdynia. Linia ta jest częścią transeuropejskiej sieci transportowej łączącej Gdańsk z Wiedniem, przez Warszawę i Bratysławę.
Całość inwestycji będzie kosztować 371 mln euro; jej zakończenie jest planowane do lipca 2015 r.

Komisja Europejska podkreśla, że jest to jeden w pięciu głównych projektów dotyczących modernizacji odcinków linii kolejowej na trasie Warszawa-Gdynia. Jak dotąd, włączając w to wymieniony projekt, Unia przekazała na ten cel 779 mln euro.

Komisja zaznaczyła, że inwestycja ta wzmocni bezpieczeństwo polskich pasażerów, a także podniesie jakość życia mieszkańców Warszawy, Działdowa, Gdyni i okolicznych miejscowości.

Komisarz ds. polityki regionalnej Johannes Hahn podkreślił, że inwestycja nie tylko zapewni bezpieczeństwo ruchu i nowoczesne usługi turystyczne, ale też zwiększy konkurencyjność w województwach mazowieckim i warmińsko-mazurskim, ponieważ będzie przyciągać inwestorów i przedsiębiorców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • TURYSTA, 2014-05-05 09:33:55

    Linia kolejowa Warszawa-Gdańsk,bardzo potrzebna,ale watpię w terminową jej realizację. Przykładem może być wieloletnia inwestycja przez półwysep helski. Niedokończona,ile lat można jeszcze ją budować? Brak pociągu,rozkopana droga Chałupy,Jastarnia,Jurata,a do tego dramatyczne trasa rowerowa,której... praktycznie nie ma. Polecam wybrać się tam i zorganizować pokaz przygotowań gmin półwyspu na przyjęcie turystów. W ubiegłym roku ekipa TVN wracała z Helu do Warszawy 14 godzin. W tym roku bedzie gorzej. O dewastacji środowiska,wyprzedaży ostatnich kawałków unikalnych terenów dla deweloperów nie warto nawet wspominać.Co robi wojewoda,marszałek,starosta w celu ochrony tego najpiękniejszego terenu Polski? PO NAS POTOP??Zostawmy co nieco dla naszych dzieci,wnuków...  rozwiń