PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa z UE na zakład dla niepełnosprawnych

  • PAP    27 września 2011 - 20:27
Kasa z UE na zakład dla niepełnosprawnych

13,7 mln zł z unijnych funduszy otrzymało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym na budowę międzygminnego zakładu aktywności zawodowej dla osób niepełnosprawnych w gminie Dobra (Zachodniopomorskie).
We wtorek marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podpisał w Dobrej umowę w tej sprawie z prezes stowarzyszenia Barbarą Jaskierską.

Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej ma powstać do czerwca 2013 r. Zostanie w nim utworzonych 127 miejsc pracy dla niepełnosprawnych z umiarkowanym bądź znaczącym stopniem upośledzenia. Będą oni pracowali m.in. w stolarni, ogrodzie, pralni i kuchni otrzymując za to wynagrodzenie.

W zakładzie będą również prowadzone również szkolenia zawodowe, nauka samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie i przygotowanie niepełnosprawnych do warunków panujących na otwartym rynku pracy.

Jaskierska powiedziała, że "zakład aktywności zawodowej będzie pierwszym w Polsce obiektem, który został zaprojektowany z myślą o ludziach upośledzonych. Podobne zakłady aktywności działają już w kraju, ale funkcjonują w budynkach jedynie do tego celu zaadaptowanych".

Cała inwestycja pochłonie łącznie 16,1 mln zł. Unijne wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego pokryje 85 proc. kosztów. Resztę dołoży Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz gminy Dobra, Szczecin, Police, Kołbaskowo i Nowe Warpno. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.