PARTNER PORTALU
  • BGK

KE: 788 mln euro z Funduszu Spójności na budowę dróg w Polsce

  • PAP/JS    2 marca 2018 - 17:16
KE: 788 mln euro z Funduszu Spójności na budowę dróg w Polsce
(fot. pixabay.com)

788 mln euro z Funduszu Spójności zostanie zainwestowanych w trzy duże projekty infrastruktury drogowej w Polsce, które przyczynią się poprawy połączeń z Niemcami i innymi krajami Europy Zachodniej oraz z sąsiednimi krajami na wschodzie - podała Komisja Europejska.
"Polacy będą pierwszymi beneficjentami tych projektów, które sprawią, że drogi staną się bezpieczniejsze i wygodniejsze, a także skróci się czas połączeń. W rezultacie jednak wszyscy Europejczycy i europejska gospodarka skorzystają na lepszych połączeniach drogowych i ich pozytywnych skutkach dla handlu, turystyki i wzrostu gospodarczego" - powiedziała komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu.

124,8 mln euro zostanie zainwestowane w budowę odcinka autostrady S6 między Goleniowem a Kiełpinem na Pomorzu Zachodnim w północno-zachodniej części kraju. Autostrada ta łączy największe miasta północnej Polski i stanowi część transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T). Prace powinny zostać ukończone w 2019 r.

273,5 mln euro przeznaczone zostanie na sfinansowanie budowy autostrady S17 między Garwolinem a Kurowem we wschodniej części Polski, jako część sieci TEN-T. Droga powinna zostać oddana do użytku w 2019 r.

Ponadto 389,8 mln euro trafi na budowę nowego odcinka drogowego na południowy wschód od Warszawy, na autostradzie S2, aby poprawić przepustowość na obrzeżach stolicy. Autostrada S2 znajduje się w korytarzu Morze Północne-Bałtyk, który łączy Europę Zachodnią z Europą Wschodnią, od Irlandii do Rosji. Prace powinny zostać ukończone w 2020 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.