PARTNER PORTALU
  • BGK

KE odblokowała 1,3 mld euro na inwestycje w sektorze odpadowym

  • aw/PAP    3 sierpnia 2017 - 09:59
KE odblokowała 1,3 mld euro na inwestycje w sektorze odpadowym
Powstanie więcej PSZOK-ów (fot.ilustracyjne/tarnow.pl)

Komisja Europejska potwierdziła, że Polska wypełniła warunki wstępne w obszarze gospodarki odpadami i tym samym będzie mogła wykorzystać 1,3 mld euro m.in. z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na inwestycje w gospodarkę odpadami.
Jak wyjaśniło Ministerstwo Środowiska, że na wypełnienie warunków wstępnych (ex ante) złożyły się: uchwalenie Krajowego Planu Gospodarki Odpadami do 2022, aktualizacja wojewódzkich planów gospodarki odpadami oraz wprowadzenie jednolitych w całym kraju zasad selektywnej zbiórki odpadów w podziale na papier, metal, szkło, plastik, odpady biodegradowalne.

Jak tłumaczy wiceminister środowiska Sławomir Mazurek pieniądze z UE mają zostać przeznaczone m.in. na budowę większej liczby punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych, czyli tzw. PSZOK-ów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • kolegapokerzysty, 2017-08-14 12:54:55

    Praktyka w krajach zachodnich min. we Włoszech dowodzi, że kiedy agendy rządowe, nie radzą sobie w "gospodarce" śmieciami, to wtedy wkracza tam lokalna mafia i "sprawa" tej "gospodarki" wkrótce cichnie. Przyszła więc pora na Polskę, co doskonale "rozumie" i &q...uot;popiera" Komisja Europejska, która z wieloma sprawami sobie w ogóle nie radzi i dlatego tam, gdzie potrzebne są środki unijne - chętnie je przekazuje i bez oporów. Komu ? Właśnie dla mafii, za pośrednictwem agend rządowych danego Kraju, tym razem Polski. A dlaczego ? Właśnie dlatego, że Komisja Europejska doskonale wie, iż przekazane (ogromne) środki, trafią na pewno prosto do mafii. A jak ? Odpowiedź jest bardzo prosta. Bo to właśnie mafia, bardzo szybko wybuduje i uruchomi tak potrzebne PSZOK-i. Gdyby to miał zorganizować Rząd, sprawa by wlekła się bez końca. To jest to samo, jaki np. znaleźć sposób aby wręczyć grubą łapówkę sędziemu prowadzącemu sprawę, tak długo, póki nie pojawi się odpowiedni "inwestor" i wręczy Mu tyle "grosza" ile w takiej sprawie należy "dać". A jak mu wręczyć sto, dwieście, trzysta albo pięćset tysięcy dolarów albo euro ??? To bardzo proste. Odpowiedni człowiek - może to być np. adwokat podsądnego, w odpowiednim czasie i miejscu zagra z przekupnym sędzią w pokera, tenisa czy nawet "bierki" i tenże adwokat, PRZEGRA z sędzią wyżej wymienione setki tysięcy papierów. A więc proste, jak sznurek w kieszeni. Na wszystko jest sposób. Pod małym warunkiem - by do tanga było dwojga.  rozwiń
  • w.potega@neostrada.pl, 2017-08-05 09:23:06

    Właśnie PSZOK-ów potrzebujemy. Kiedy to samorządy zrozumieją?