PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce zakończyły największy projekt miasta współfinasowany z UE

  • JL    5 stycznia 2016 - 09:12
Kielce zakończyły największy projekt miasta współfinasowany z UE

Na rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym wydano ponad 341,57 mln zł. Fot. UM Kielce.pl

Zakończyła się realizacja największego projektu Miasta Kielce współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Chodzi o projekt „Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym”. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 341,57 mln zł. Wydatki kwalifikowane to ponad 267,95 mln zł, z czego 227,75 mln zł pochodzi z pieniędzy Unii Europejskiej w ramach programu rozwój Polski wschodniej.

Realizowany od 2009 r. największy i najbardziej złożony projekt miasta Kielce składał się z 13 zadań, które usprawniły komunikację publiczną oraz zwiększyły bezpieczeństwo i komfort pasażerów.

W ramach projektu wybudowano i przebudowano w Kielcach ponad 7 km dróg, ponad 4 km bus pasów, wybudowano 7 pętli autobusowych. Mieszkańcy Kielc mogą korzystać z 40 nowoczesnych i bezpiecznych autobusów.

Komunikacja miejska została uzupełniona o dwa dworce autobusowe z pełną infrastrukturą socjalną dla pasażerów. Zamontowanych zostało 60 elektronicznych tablic informacyjnych i 20 automatów do sprzedaży biletów, a 150 autobusów otrzymało monitoring wizyjny.

Wybudowanych i zmodernizowanych zostało 81 nowoczesnych przystanków. Wprowadzona została również Kielecka Karta Miejska oraz System Informacji Pasażerskiej, który przekazuje na tablice przystankowe rzeczywisty czas oczekiwania na autobus danej linii oraz umożliwia pasażerom obserwowanie na stronie WWW lub w aplikacji myBus położenia autobusów na trasach w czasie rzeczywistym.

Projekt został wielokrotnie nagrodzony, w tym m.in. przez Komisję Europejską. Otrzymał również nagrodę w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.