Klaster czeka na pieniądze z Brukseli

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu
  • 13-11-2012
  • drukuj
Wiadomo już, gdzie powstanie warszawski klaster biomedyczny BioTechMed. Teraz klaster czeka na pieniądze z Brukseli, a fundusze czekają na niego.
Klaster czeka na pieniądze z Brukseli

Spółka BTM Mazowsze, która zapowiadała jego stworzenie, prowadzi rozmowy z Urzędem Miasta Warszawa w sprawie jego lokalizacji przy ul. Oboźnej - donosi „Puls Biznesu".

„Tam znajdzie się miejsce na biuro oraz na start-upy. Zakładamy, że będzie to kilkuletni przystanek na drodze do stworzenia dużego klastra z prawdziwego zdarzenia" - mówi Marcin Szumowski, założyciel i dyrektor ds. rozwoju biznesu w BTM Mazowsze.

Najbardziej pożądanym miejscem jest Ochota (na którą BioTechMed miałby się przenieść za kilka lat), gdzie znajduje się Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT). BTM Mazowsze zamierza komercjalizować najbardziej perspektywiczne projekty prowadzone w CePT, a bliska lokalizacja ułatwiłaby taką współpracę.

Na pierwsze transakcje w ramach klastra trzeba poczekać, ponieważ jego start wstrzymują pieniądze z Brukseli, a dokładniej - ich brak.

„Czekamy na podpisanie umowy na 6 mln zł dotacji unijnej w ramach działania 1.6 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Mazowsza. Te pieniądze pozwolą nam ruszyć pełną parą" - twierdzi Marcin Szumowski.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE