PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejki do ZOO

  • KB    27 kwietnia 2010 - 13:00
Kolejki do ZOO

27 kwietnia o godzinie 23.00, pod eskortą policji rozpocznie się przejazd kolejek, które od 1 maja będą woziły zwiedzających poznańskie ZOO.
Kolejki przejadą od dostawcy tj. firmy Modertrans Poznań sp. z o.o. z Biskupic, ul. Warszawską do ogrodu zoologicznego.

Kolejki przewozowe, składają się z 3 lokomotyw kołowych, 4 wagonów otwartych zadaszonych i 2 wagonów zamkniętych. Zakupione zostaną również 2 pojazdy specjalne typu melex do przewozu osób niepełnosprawnych po ogrodzie zoologicznym.

W zakresie infrastruktury towarzyszącej przewiduje się powstanie 6 punktów przystankowych (3 małe, 3 duże) z wyposażeniem multimedialnym edukacyjno -  informacyjnym. Każdy przystanek oznaczony innym kolorem będzie wyznaczał strefy poruszania się w ramach danego obszaru ekspozycji.

Ponadto planowane jest umieszczenie 400 tablic informacyjnych, uruchomienie systemu internetowej rezerwacji miejsc na pojazdy specjalne oraz utworzenie multimedialnego systemu informacji turystycznej.

Na zadanie przeznaczono 5 mln zł. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 6.1 Turystyka i środowisko kulturowe, Schemat I Infrastruktura turystyczna wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Wysokość dofinansowania wynosi ponad  2,6 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.