PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejna dotacja na sieć kanalizacyjną

  • PAP    16 września 2010 - 18:17
Kolejna dotacja na sieć kanalizacyjną

Ponad 48 mln zł unijnej dotacji zostanie przekazane na rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej oraz modernizację oczyszczalni ścieków na terenie powiatu dzierżoniowskiego (dolnośląskie). Całkowita wartość inwestycji to ponad 106 mln zł.
O inwestycji poinformowali w czwartek we Wrocławiu na konferencji prasowej przedstawiciele ministerstwa środowiska oraz władze Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Projekt "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gmin powiatu dzierżoniowskiego - etap I" obejmuje rozbudowę dwóch oczyszczalni ścieków w Dzierżoniowie i Bielawie oraz budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej o łącznej długości 24 kilometrów. Przebudowane zostaną również cztery stacje uzdatniania wody i dwa zbiorniki na wodę. Z nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej ma skorzystać ponad 2,2 tys. mieszkańców.

Całkowita wartość projektu to ponad 106 mln zł. Z tego 48 mln zł będzie pochodzić ze środków unijnych, a 16 mln zł z Funduszu we Wrocławiu.

Obsługuje on łącznie 10 projektów budowy nowoczesnych oczyszczalni i kanalizacji. Jego prezes Marek Mielczarek szacuje, że łączna wartość inwestycji to około 670 mln zł. - Wnioskowana kwota dofinansowania projektów z funduszy europejskich to ponad 340 mln zł - powiedział Mielczarek.

W ramach tych projektów na Dolnym Śląsku powstaną dwie nowe oczyszczalnie ścieków w Sulikowie i Nowogrodźcu, a siedem zostanie zmodernizowanych w: Dzierżoniowie, Oławie, Henrykowie, Strzegomiu, Chociwelu, Środzie Śląskiej i Bielawie. W ramach inwestycji powstanie 450 kilometrów kanalizacji i sieci wodociągowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.