PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne 40 mln zł na pomorskie projekty

  • BEZ    11 lutego 2010 - 13:05

Marszałek Jan Kozłowski oraz wicemarszałek Mieczysław Struk będą podpiszą jutro (12 lutego) kolejnych 11 umów dotyczących projektów realizowanych w ramach RPO WP 2007-2013 na 40 mln. zł.
Łączna suma dofinansowania wyniesie prawie 40 mln zł. Spotkanie z beneficjentami odbędzie się w piątek (12 lutego) o godz. 10.00, w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.

Na liście podmiotów, które otrzymały unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 znalazło się 10 gmin oraz Centralny Wodociąg Żuławski sp. z o.o.

Beneficjentami, którzy otrzymają najwyższe dofinansowanie są miasto Puck oraz gmina Potęgowo. Pierwszy z nich, za sumę prawie 13 mln. zł (dofinansowanie unijne wyniesie ponad 9 mln. zł) uatrakcyjni Plac Wolności - jedną z najważniejszych przestrzeni miejskich.

Celem projektu jest pełne wykorzystanie potencjału turystycznego tego obszaru, przywrócenie mu funkcji reprezentacyjnej i ożywienia społeczno-gospodarczego, co wzmocni potencjał rozwojowy całego Pucka. Z kolei gmina Potęgowo za prawie 10 mln. zł (blisko 7 mln. zł z UE) zrealizuje projekt budowy oczyszczalni ścieków i kanalizacji na terenie swojej aglomeracji.

Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 to najważniejszy dla naszego regionu program unijnego dofinansowania. Tylko dzięki niemu na nowe inwestycje Pomorze otrzyma ponad 850 mln. euro. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: