PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne 40 mln zł na pomorskie projekty

  • BEZ    11 lutego 2010 - 13:05

Marszałek Jan Kozłowski oraz wicemarszałek Mieczysław Struk będą podpiszą jutro (12 lutego) kolejnych 11 umów dotyczących projektów realizowanych w ramach RPO WP 2007-2013 na 40 mln. zł.
Łączna suma dofinansowania wyniesie prawie 40 mln zł. Spotkanie z beneficjentami odbędzie się w piątek (12 lutego) o godz. 10.00, w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.

Na liście podmiotów, które otrzymały unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 znalazło się 10 gmin oraz Centralny Wodociąg Żuławski sp. z o.o.

Beneficjentami, którzy otrzymają najwyższe dofinansowanie są miasto Puck oraz gmina Potęgowo. Pierwszy z nich, za sumę prawie 13 mln. zł (dofinansowanie unijne wyniesie ponad 9 mln. zł) uatrakcyjni Plac Wolności - jedną z najważniejszych przestrzeni miejskich.

Celem projektu jest pełne wykorzystanie potencjału turystycznego tego obszaru, przywrócenie mu funkcji reprezentacyjnej i ożywienia społeczno-gospodarczego, co wzmocni potencjał rozwojowy całego Pucka. Z kolei gmina Potęgowo za prawie 10 mln. zł (blisko 7 mln. zł z UE) zrealizuje projekt budowy oczyszczalni ścieków i kanalizacji na terenie swojej aglomeracji.

Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 to najważniejszy dla naszego regionu program unijnego dofinansowania. Tylko dzięki niemu na nowe inwestycje Pomorze otrzyma ponad 850 mln. euro. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.