PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne ekomariny powstaną na Mazurach

  • PAP    6 sierpnia 2012 - 20:05
Kolejne ekomariny powstaną na Mazurach

Budowa dwóch ekologicznych przystani żeglarskich w Piszu i Giżycku na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich będzie kosztować 4,4 mln zł. Ekomariny będą wyposażone m.in. w pawilony sanitarne i urządzenia do odbioru nieczystości z żaglówek.
Jak poinformowało biuro prasowe warmińsko-mazurskiego urzędu marszałkowskiego, decyzję o dofinansowaniu dwóch ekomarin ze środków unijnych podjął zarząd województwa. Chodzi o to 1,9 mln zł.

Wsparcie finansowe uzyskało przedsiębiorstwo Torino sp. z o.o, które zbuduje przystań w miejscowości Imionek w gminie Pisz przy Kanale Jeglińskim. Podobną ekomarinę wybuduje firma Arna sp. z o.o. w Grajewie w gminie Giżycko przy wschodnim brzegu jeziora Niegocin.

Powstaną budynki z pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi oraz punktami pierwszej pomocy. Wybudowane zostaną pawilony sanitarne, toalety, pralnie oraz punkt opróżniania toalet chemicznych. Kupione będą także urządzenia do odbioru nieczystości z jachtów.

Żeglarze na Warmii i Mazurach mogą już korzystać z ekologicznych przystani: w Mikołajkach na jeziorze Mikołajskim, w Wilkasach koło Giżycka na jeziorze Niegocin, w Mrągowie na jeziorze Czos i w Siemianach na Jezioraku.

27 sierpnia zostanie otwarta ekomarina w Iławie na Jezioraku. W budowie są przystanie: w Węgorzewie na jeziorze Mamry, w Piaskach koło Rucianego Nidy na jeziorze Bełdany, w Kamieniu także na jeziorze Bełdany, w Piszu na jeziorze Roś i w Zalewie na jeziorze Ewingi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.