PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne miliony dla świętokrzyskich firm

  • AZA    24 marca 2010 - 22:27

26 średnich firm z województwa świętokrzyskiego otrzyma dofinansowanie w ramach kolejnego konkursu realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Do świętokrzyskich przedsiębiorstw trafi prawie 39 mln. zł – tak na środowym posiedzeniu zdecydował Zarząd Województwa. Na  skierowany do średnich przedsiębiorstw konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski w ramach działania „Bezpośrednie wsparcie sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw” wpłynęło 38 wniosków. Pozytywną ocenę merytoryczno- techniczną przeszły 23 projekty.

Firmy  ubiegały się o prawie 31 mln zł dofinansowania. Tymczasem na konkurs zarezerwowane było 30 mln złotych. Dlatego podczas środowego posiedzenia Zarząd Województwa zdecydował o zwiększeniu puli pieniędzy zarezerwowanych na ten konkurs, tak by wszystkie firmy, które przeszły pozytywnie ocenę merytoryczną mogły uzyskać dofinansowanie.

- Jednocześnie zdecydowaliśmy o dofinansowaniu projektów, które znalazły się na liście rezerwowej w poprzednich konkursach, a miały równą lub wyższą liczbę punktów jak projekty zgłoszone do dofinansowania w tym konkursie – informuje marszałek Adam Jarubas.

W ten sposób do świętokrzyskich przedsiębiorstw mieszczących się w kategorii firm średnich trafi w tym rozdaniu w sumie prawie 38 mln zł (38 mln 801 tys. zł). Fundusze przeznaczone są na inwestycje, które prowadzą do wzrostu konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw. Będą przeznaczone m.in. na zakup nowoczesnych urządzeń i maszyn, instalacji ograniczających emisję do atmosfery szkodliwych substancji czy modernizację przyzakładowych laboratoriów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.