Kolejne miliony z UE na gospodarkę wodno-ściekową

  • Patrycja Batóg
  • 23-08-2010
  • drukuj
Gmina Szprotawa podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze umowę na dofinansowanie projektu kompleksowego rozwiązania gospodarki wodno-ściekowej. Planowany całkowity koszt realizacji projektu to ponad 106,5 mln zł, natomiast dofinansowanie udzielone gminie wynosi blisko 52,5 mln zł

Inwestycja polegać będzie na rozbudowie Stacji Uzdatniania Wody w Szprotawie wraz z wykonaniem dwóch studni na ujęciu wody podziemnej, przebudowie oczyszczalni ścieków w Wiechlicach oraz budowie kanalizacji sanitarnej o długości 56 km na terenie szprotawskich osiedli. Inwestycja ta ma być zakończona do 31 marca 2014 roku.

W wyniku realizacji projektu system kanalizacji obsługiwać będzie blisko 11 tys. mieszkańców, w tym ponad 1,3 tys nowo podłączonych. Stopień skanalizowania aglomeracji wynikający z liczby mieszkańców podłączonych do systemu kanalizacji zbiorczej zakończonej oczyszczalnią ścieków wzrośnie z obecnych 22,19 proc. do 85,62 proc. w roku 2014.

Dofinansowanie zostało udzielone gminie w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE