PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne miliony z Unii na małopolskie inwestycje

  • lk    28 grudnia 2010 - 12:31
Kolejne miliony z Unii na małopolskie inwestycje

Uporządkowanie gospodarki cieplnej i instalowanie kolektorów słonecznych - to tylko niektóre z kilkunastu projektów realizowanych w Małopolsce, które otrzymały dofinansowanie unijne.
27 grudnia członek zarządu województwa małopolskiego Stanisław Sorys podpisał w Nowym Sączu umowy w sprawie dofinansowania inwestycji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 – informuje urząd marszałkowski w Krakowie.

- Podpisujemy dziś umowy na ponad 20 mln zł i mamy nadzieję, że ta kwota w istotny sposób przyczyni się do tego by subregion limanowsko-sądecko-gorlicki dobrze się rozwijał. - mówił Staniśław Sorys.

Najwięcej, bo ponad 4 mln 800 tys. zł otrzymał powiat limanowski na zmodernizowanie systemów ciepłowniczych w budynkach użyteczności publicznej. Dzięki unijnym środkom możliwe będzie zainstalowanie nowoczesnego systemu solarnego w szpitalu powiatowym w Limanowej. Podobna instalacja zostanie zamontowana także w hali lodowiska w Krynicy Zdroju.

Z unijnej dotacji skorzystała regionalna karczma w Krynicy, gdzie wyremontowany zostanie system ogrzewania w obiekcie z wykorzystaniem energii słonecznej.

Unijne wsparcie w wysokości ponad 1 mln zł otrzymał powiat gorlicki na wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego dla bibliotek. Wkrótce ruszy także portal internetowy z multiwyszukiwarką.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Sączu przeprowadzi modernizację części systemu ciepłowniczego miasta Nowy Sącz – ciepłowni Millenium i sieci ciepłowniczej na osiedlu Gołąbkowice. Dofinansowanie dla tego przedsięwzięcia wyniesie ponad 3,9 mln zł.

Ponad 1,6 mln zł dofinansowania otrzyma gmina Korzenna na kompleksową termomodernizację 5 obiektów użyteczności publicznej: Urzędu Gminy Korzenna, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korzennej, Zespołu Szkół w Mogilnie, Szkoły Podstawowej w Łęce, Ośrodka Zdrowia w Korzennej.

Samorządy tracą Internet

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.