PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne województwo podpisało umowę z BGK

  • pt    31 marca 2017 - 14:06
Kolejne województwo podpisało umowę z BGK
Uroczystość podpisania umowy województwa kujawsko-pomorskiego z BGK. (fot.umwkp)

W piątek (31 marca) w Warszawie, przedstawiciele samorządu województwa kujawsko-pomorskiego podpisali umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego uruchamiającą ponad 205 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego.
• Na uruchomienie instrumentów finansowych samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przeznaczył w sumie 211,1 mln euro.

• To potężne wsparcie dla biznesu.

• Pomoc trafi do firm w formie atrakcyjnych pożyczek oraz wkładu finansowego w zamian za udziały w przedsiębiorstwie.

 - W ramach naszego RPO na uruchomienie zwrotnych instrumentów finansowych przeznaczyliśmy w sumie ponad 900 milionów złotych. To pieniądze, którymi można wielokrotnie obracać, co pozwala na generowanie większego strumienia środków inwestycyjnych – tłumaczy marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Bank Gospodarstwa Krajowego otrzyma środki na działania z zakresu: wspierania najmniejszych przedsiębiorców, wdrażania prac badawczo-rozwojowych (B+R), rozwoju przedsiębiorczości akademickiej oraz pomocy w poszukiwaniach zagranicznych rynków zbytu i partnerów biznesowych. Instytucja będzie pełnić rolę menadżera (tzw. funduszu funduszy), który ma czuwać nad wyborem pośredników finansowych oferujących usługi dla biznesu.

Pomoc trafi do firm w formie atrakcyjnych pożyczek oraz wkładu finansowego w zamian za udziały w przedsiębiorstwie. Oferta niektórych pośredników finansowych może być gotowa jeszcze w tym roku. Projekt będzie realizowany do 2023 roku.

Na uruchomienie instrumentów finansowych samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przeznaczył w sumie 211,1 mln euro, czyli jedną dziesiątą wszystkich środków w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Bank Gospodarstwa Krajowego będzie jedną z instytucji, które mają nimi administrować. Do końca czerwca planowane jest także zawarcie umów z Kujawsko-Pomorskim Funduszem Rozwoju (z zakresie inwestycji w innowacje) oraz Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz efektywności energetycznej).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.