PARTNER PORTALU
  • BGK

Kołobrzeg dzięki RPO zbuduje turystom kładkę

  • FRA    9 listopada 2009 - 00:31

Projekt „Przebudowa publicznej infrastruktury turystycznej – kładki dla pieszych w Uzdrowisku Kołobrzeg” otrzyma dofinansowanie z RPO w wysokości 687 tys zł. Dziś (9 listopada) podpisanie umowy.
Projekt „Przebudowa publicznej infrastruktury turystycznej – kładki dla pieszych w Uzdrowisku Kołobrzeg” został przygotowany i dziś 9 listopada br. w Urzędzie Miasta i Gminy Kołobrzeg odbędzie uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

W imieniu Zarządu Województwa, Instytucji Zarządzającej RPO WZ, umowę o dofinansowaniu projektu podpisze członek Zarządu Województwa Marek Hok, natomiast w imieniu Beneficjenta – Gminy Miasta Kołobrzeg – podpis złoży prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.

Projekt budowy kładki w Uzdrowisku Kołobrzeg jest realizowany w ramach osi 5 Turystyka, kultura i rewitalizacja, Działanie 5.1 Infrastruktura turystyczna, Poddziałanie 5.1.1 Infrastruktura turystyki RPO WZ. Całkowita wartość projektu to kwota 1 375 517,74 zł, a uzyskane dofinansowanie wynosi 687 758,87 zł.

W ramach realizacji projektu przewiduje się przebudowę publicznej infrastruktury turystycznej – kładki dla pieszych nad torami PKP, w ciągu ulic Kolejowej i Norwida. Kładka usytuowana jest w ciągu pieszej komunikacji pomiędzy częścią uzdrowiskową a centrum miasta.

Zakres robót objętych projektem to: wykonanie zejścia z kładki na peron 2 dworca kolejowego w Kołobrzegu; montaż dźwigu osobowego panoramicznego, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, przy peronie 2; montaż dźwigów osobowych przy kładce od strony ulicy Kolejowej i od strony ulicy Norwida.

Wykonanie zejścia z kładki na peron usprawni i ułatwi komunikację turystom odwiedzających miasto Kołobrzeg. Przebudowa kładki i dostosowanie jej dla potrzeb osób niepełnosprawnych usprawni ruch turystyczny, pomiędzy strefą uzdrowiskową a centrum miasta z uwzględnieniem głównego węzła komunikacyjnego (PKP, PKS) .
Inwestycja ma się rozpocząć w tym miesiacu i potrwa do końca 2010 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • <a href=http://www.jaxa-reklama.com>promocja</a>, 2009-11-25 01:42:40

    w mieście kładka była już potrzebna od dawien dawna. Jednak jest na tyle dobrze że poważne zmiany zachodzą wcześniej w naszym mieście niż w największym mieście w województwie. Kołobrzeg wyprzedzi Szczecin. W naszej stolicy województwa mieście z siedzibą Gryfitów. Do dnia dzisiejszego nie ma na dwo...rcu PKP wind na kładkę. Kobiety z dziećmi osoby poruszające się o wózkach może nie będę dziękowały naszym radnym ale na pewno nie będą brzydko mówili pod nosem na ich temat. Cieszę się że znaleziono panaceum na ten problem z dysfunkcjonalnym dworcem PKP. Gratuluję decyzji. Turyści będą z uśmiechem wchodzić na plażę.  rozwiń