PARTNER PORTALU
  • BGK

Komisarz UE za przesunięciem 50 mln euro na pomoc powodzianom

  • PAP    31 maja 2010 - 17:07
Komisarz UE za przesunięciem 50 mln euro na pomoc powodzianom

Komisarz Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej Johannes Hahn poparł plan przekazania do 50 mln euro z dodatkowych funduszy przyznanych Polsce przez Komisję Europejską na pomoc dla województw dotkniętych powodzią.
Poinformowali o tym podczas konferencji prasowej 31 maja w Katowicach minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska i komisarz Johannes Hahn.

Polska dostała z Komisji Europejskiej dodatkowe 633 mln euro dzięki lepszej niż prognozowano dynamice wzrostu gospodarczego. Przysługują na lata 2011-2013. Minister Bieńkowska zwróciła się do komisarza Hahna, goszczącego od niedzieli w Katowicach, o poparcie dla planu przeznaczenia części tych pieniędzy – do 50 mln euro – dla województw dotkniętych przez powódź.

– Pani minister ma moje poparcie w tej kwestii – powiedział komisarz Hahn podczas konferencji prasowej towarzyszącej Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.

– Pieniądze te zostaną podzielone proporcjonalnie między województwa, które ucierpiały, przy czym na razie wciąż szacujemy straty – dodała minister.

Komisarz Hahn przypomniał też swoją niedzielną deklarację w sprawie możliwości ubiegania się przez Polskę o wsparcie z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej. Polska mogłaby pozyskać z tego źródła maksymalnie 100 mln euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.