PARTNER PORTALU
  • BGK

Komitet monitorujący udał się do Gdyni

  • JL    23 czerwca 2010 - 09:34
Komitet monitorujący udał się do Gdyni

W ramach programu „Kapitał ludzki” zawarto blisko 17,7 tys. umów, których wartość stanowi prawie 45 proc. alokacji.
Informację taką przekazał wiceminister rozwoju regionalnego Waldemar Sługocki na XII posiedzeniu komitetu monitorującego program w Gdyni.

Rozliczono 15,7 proc. pieniędzy programu, z czego większość w ramach priorytetów części regionalnej. Najszybciej realizowany jest priorytet VI „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”. Rozdysponowano 61 proc. jego pieniędzy, a wydano 33 proc.

Liderami w wydawaniu są województwa: warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie oraz podkarpackie i świętokrzyskie.

Członkowie komitetu odwiedzili też realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni projekt „Rodzina bliżej siebie”. To pierwszy taki program w woj. pomorskim, służący zwiększeniu społecznie akceptowalnej aktywności życiowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Powołani zostali tzw. asystenci rodzin – osoby, które dzięki specjalistycznej wiedzy i ukierunkowanej pracy socjalnej obejmują pomocą rodziny z dziećmi, zapobiegając umieszczeniu nieletnich w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

W integracji wykorzystuje się również terapię psychologiczną, terapię dla uzależnionych od alkoholu i dla członków ich rodzin. Prowadzi się także kursy i szkolenia zawodowe oraz treningi kompetencji opiekuńczo-wychowawczych dla rodziców. Działa pogotowie lekcyjne dla dzieci i młodzieży uczącej się.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.