Komitet monitorujący udał się do Gdyni

W ramach programu „Kapitał ludzki” zawarto blisko 17,7 tys. umów, których wartość stanowi prawie 45 proc. alokacji.
Komitet monitorujący udał się do Gdyni

Informację taką przekazał wiceminister rozwoju regionalnego Waldemar Sługocki na XII posiedzeniu komitetu monitorującego program w Gdyni.

Rozliczono 15,7 proc. pieniędzy programu, z czego większość w ramach priorytetów części regionalnej. Najszybciej realizowany jest priorytet VI „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”. Rozdysponowano 61 proc. jego pieniędzy, a wydano 33 proc.

Liderami w wydawaniu są województwa: warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie oraz podkarpackie i świętokrzyskie.

Członkowie komitetu odwiedzili też realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni projekt „Rodzina bliżej siebie”. To pierwszy taki program w woj. pomorskim, służący zwiększeniu społecznie akceptowalnej aktywności życiowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Powołani zostali tzw. asystenci rodzin – osoby, które dzięki specjalistycznej wiedzy i ukierunkowanej pracy socjalnej obejmują pomocą rodziny z dziećmi, zapobiegając umieszczeniu nieletnich w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

W integracji wykorzystuje się również terapię psychologiczną, terapię dla uzależnionych od alkoholu i dla członków ich rodzin. Prowadzi się także kursy i szkolenia zawodowe oraz treningi kompetencji opiekuńczo-wychowawczych dla rodziców. Działa pogotowie lekcyjne dla dzieci i młodzieży uczącej się.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE