PARTNER PORTALU
  • BGK

Komputery dla najbardziej potrzebujących

  • PAP    2 lipca 2010 - 16:07
Komputery dla najbardziej potrzebujących

Prawie 60 komputerów trafi m.in. do rodzin zastępczych i osób niepełnosprawnych w Krośnie (podkarpackie), w ramach projektu, który realizuje miasto. Jego wartość wynosi niemal milion złotych.
Jak poinformowała w piątek rzeczniczka prezydenta Krosna Joanna Sowa, celem projektu jest zapewnienie bezpłatnego dostępu do internetu osobom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym.

- Dlatego komputery trafią do 10 rodzin zastępczych, 20 osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem kalectwa orzeczonym dłużej niż na rok. Warunkiem jest też mieszkanie na terenie Krosna. W ramach projektu komputery zostaną zainstalowane w domach tych osób i podłączone do internetu bezpłatnie przez osiem lat - dodała.

Zestawy komputerowe trafią także do siedmiu instytucji na terenie miasta m.in. do kilku świetlic socjoterapeutyczno-środowiskowych.

Całkowita wartość projektu to prawie milion złotych, zdecydowana większość pieniędzy pochodzi z funduszy unijnych; wkład własny miasta to tylko 150 tys. zł.

Jak zaznaczyła Sowa, komputery trafią do tych osób, które uzyskają najwyższą liczbę punktów przyznawanych przez specjalną komisję według kryteriów określonych w regulaminie projektu. Chętni mogą składać wnioski do 12 lipca w urzędzie miasta.

Projekt, który realizuje Krosno pod nazwą "Zwiększenie dostępu do internetu szansą wszechstronnego rozwoju mieszkańców miasta Krosna" współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.