PARTNER PORTALU
  • BGK

Kończą się dotacje dla firm

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    29 grudnia 2010 - 07:34
Kończą się dotacje dla firm

Większość województw rozdysponowała pieniądze na projekty inwestycyjne. Są jeszcze środki na doradztwo i udział w targach i misjach.
Zależnie od regionu na przedsiębiorców czeka od kilkunastu do 100 mln euro. Dodatkowe konkursy odbędą się po podziale rezerwy między województwa, które dotąd sprawnie rozdzielały dotacje – pisze „Rzeczpospolita”.

Dotacje dla przedsiębiorstw rozdysponowano już m.in. na Pomorzu, w Lubuskiem i Wielkopolsce. Są jednak regiony, które dysponują jeszcze grantami dla firm. Jednym z województw, które równomiernie rozdzieliło środki dla przedsiębiorców na cały okres 2007-2013, jest Małopolska.

Również na Śląsku nie rozdzielono jeszcze wszystkich środków przeznaczonych na bezpośrednie dotacje dla firm. Konkursy zaplanowano na lata 2011 i 2012.

Środkami na bezpośrednie wsparcie inwestycji firm dysponuje też Kujawsko-Pomorskie. W przyszłym roku zostaną ogłoszone dwa konkursy dla przedsiębiorców.

Na Podlasiu najbardziej oczekiwany jest nabór wniosków dla przedsiębiorców planujących innowacyjne inwestycje. Konkurs na wsparcie inwestycyjne firm odbędzie się wiosną dzięki przesunięciu pieniędzy z innych obszarów.

Dużą pulą dla firm dysponuje Lubelskie. Łączny budżet konkursów dla przedsiębiorców na przyszły rok to ponad 100 mln euro.

Środki dla firm znajdą się też na Dolnym Śląsku W przyszłym roku będzie pięć konkursów o dotacje dla przedsiębiorców. Łączna pula pieniędzy dla firm to prawie 21,5 mln euro.

Regiony wciąż dysponują pieniędzmi na dofinansowanie udziału w targach i misjach zagranicznych. Na Podkarpaciu firmy mogą pozyskać środki na uczestnictwo w zagranicznych targach i wystawach oraz w imprezach krajowych o charakterze międzynarodowym. Dotowany jest też udział w zagranicznych misjach gospodarczych.

Zgodnie z harmonogramem kolejny konkurs na te granty ma się odbyć już w styczniu. Dotacje tego typu czekają też na firmy ze Świętokrzyskiego. O dofinansowanie udziału w targach i misjach gospodarczych mogą się starać też przedsiębiorcy w Zachodniopomorskiem – pisze „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Tuńczyk, 2010-12-29 10:49:41

    dotacje są bardzo ważne i absolutnie nie wyobrażam sobie gdyby miało ich zabraknąć ...