PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec realizacji programu Jessica w województwie pomorskim

  • WNP.pl    2 lipca 2014 - 15:29

BOŚ Bank wykorzystał wszystkie środki dostępne w ramach inicjatywy Jessica w województwie pomorskim. Podpisując w czerwcu br. trzynastą umowę inwestycyjną, Bank, pełniący rolę Funduszu Rozwoju Obszarów Miejskich w ramach Inicjatywy Jessica Województwa Pomorskiego zakontraktował już ponad 69 milionów zł.
Tym samym wykorzystał ponad 102 proc. procent środków przyznanych przez zarząd województwa.

Trzy ostatnie inwestycje finansowane przez BOŚ Bank w ramach inicjatywy Jessica na Pomorzu przyczynią się do zwiększenia dostępności infrastruktury sportowej dla mieszkańców regionu. Dzięki środkom z programu Jessica w Pruszczu Gdańskim powstanie nowoczesna infrastruktura sportowo rekreacyjna przy ulicy Sikorskiego oraz kompleks sportowy przy Zespole Szkół nr 2, znajdującym się przy ul. Tysiąclecia. W Rumi BOŚ Bank i Jessica sfinansują rozbudowę sali gimnastycznej w Ekologicznej Szkole Społecznej. Łączna wartość tych projektów to prawie 5 mln zł.

Czytaj też: Gdzie Jeremie i Jessica radzą sobie najlepiej?

BOŚ wraz z Inicjatywą Jessica jest obecny w trzech województwach: śląskim, zachodniopomorskim i pomorskim. Do tej pory podpisano łącznie 45 umów inwestycyjnych na kwotę 384,75 mln zł środków Jessica. Województwo zachodniopomorskie jako pierwsze w Polsce i Europie wykorzystało całą pulę środków dostępnych w ramach programu Jessica. Po podpisaniu trzynastej umowy w czerwcu br. program zakończono również w Pomorskiem.

Inicjatywa Jessica została przygotowana przez Komisję Europejską we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i Bankiem Rozwoju Rady Europy. Jej celem nadrzędnym jest zrównoważony rozwój obszarów miejskich, w tym ich rewitalizacja. Środki Jessica, w postaci niskooprocentowanych pożyczek, finansują różnego rodzaju projekty spełniające kryteria wybranych działań Regionalnych Programów Operacyjnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.