PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs dla gmin: czekają pieniądze na wodociągi i kanalizację

  • pt    3 lutego 2014 - 13:36
Konkurs dla gmin: czekają pieniądze na wodociągi i kanalizację

Do 12 mln euro na budowę lub modernizację sieci kanalizacji sanitarnej czy oczyszczalni ścieków - tyle dofinansowania może dostać gmina na nowe inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową oraz przygotowanie dokumentacji dla przyszłych projektów.
31 stycznia 2014 roku zostały ogłoszone dwa nabory wniosków o dofinansowanie.

W ramach konkursu nr 12/POIiŚ/1.1/04/2014 do wykorzystania z Funduszu Spójności jest 10 mln euro, przeznaczonych dla beneficjentów, którzy planują inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową w aglomeracjach od 10 tys. RLM (Równoważna liczba mieszkańców (RLM) jest to liczba wyrażająca wielokrotność ładunku zanieczyszczeń zawartych w ściekach w stosunku do jednostkowego ładunku zanieczyszczeń w ściekach odprowadzanych od jednego mieszkańca w ciągu doby) jednak obecnie potrzebują dofinansowania przy opracowaniu stosownej dokumentacji.

W przyszłości gotową dokumentację projektową będą mogli wykorzystać biorąc udział w konkursach (już w ramach Perspektywy Finansowej 2014-2020) na dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych.

W ramach konkursu nr 13/POIiŚ/1.1/04/2014 do wykorzystania z Funduszu Spójności jest 24 mln euro, przeznaczonych na finansowanie m.in. budowy lub modernizacji sieci kanalizacji sanitarnej czy oczyszczalni ścieków. Alokacja przeznaczona jest na dwa typy projektów:

*12 mln euro na projekty realizowane w aglomeracjach 10-15 tys. RL;

*12 mln euro na projekty realizowane w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.

O wsparcie finansowe w ramach obydwu konkursów mogą ubiegać się samorządy i ich związki oraz podmioty realizujące ich zadania własne w zakresie gospodarki wodno-ściekowej.

Miejsca składania wniosków, wymagane dokumenty oraz kryteria, jakie muszą spełniać potencjalni beneficjenci, aby móc ubiegać się o wsparcie finansowe podane są w ogłoszeniach, które znajdziesz tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.