PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs: dofinansowanie na inwestycje wodno-ściekowe

  • pt    15 grudnia 2014 - 13:37

20 milionów euro na budowę i modernizację oczyszczalni ścieków komunalnych oraz systemów kanalizacji zbiorczej dla beneficjentów Programu Infrastruktura i Środowisko. Od 15 grudnia można składać wnioski o dofinansowanie projektów z Funduszu Spójności.
Dofinansowaniu podlegają projekty dotyczące zadań inwestycyjnych z zakresu gospodarki wodno-ściekowej (działanie 1.1 POIiŚ), a w szczególności:

*budowa lub modernizacja oczyszczalni ścieków komunalnych;

*budowa lub modernizacja systemów kanalizacji zbiorczej;

*rozszerzenie zakresów projektów, które uzyskały wsparcie we wcześniejszych naborach w ramach osi priorytetowej I.

Czytaj: 8,6 mld euro z UE dla polskiej wsi - KE zaakceptowała program operacyjny

Do konkursu mogą przystąpić jednostki samorządu terytorialnego oraz podmioty świadczące usługi wodno-ściekowe w ramach realizacji obowiązków własnych gmin.

Kwota 20 milionów euro dofinansowania z Funduszu Spójności może ulec zwiększeniu w trakcie trwania konkursu.

Wnioski o dofinansowanie należy składać od 15 grudnia 2014 r. do 19 stycznia 2015 r. Miejsce ich dostarczenia, wymagane dokumenty oraz kryteria, jakie muszą spełniać potencjalni beneficjenci, aby móc ubiegać się o wsparcie finansowe, podane są w ogłoszeniu o naborze na stronie Ministerstwa Środowiska.

Nabór wniosków o dofinansowanie odbywa się w ramach Priorytetu I Gospodarka wodno-ściekowa (działanie 1.1 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM) Programu Infrastruktura i Środowisko

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.