PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na najlepsze projekty lokalnych grup działania

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    22 czerwca 2012 - 12:49
Konkurs na najlepsze projekty lokalnych grup działania

Już po raz drugi przedstawiciele lokalnych grup działania z woj. kujawsko-pomorskiego wezmą udział w Pikniku Leader, który odbędzie się w sobotę (23 czerwca) w Kobylinkach.
Imprezę organizują urząd marszałkowski oraz LGD „Czarnoziem na Soli”.

Cel imprezy to integracja środowisk realizujących projekty dofinansowane w ramach osi IV Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz promocja tych przedsięwzięć.

Z unijnego wsparcia w ramach PROW korzysta 20 działających w naszym regionie lokalnych grup działania – partnerstw, skupiających przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego i gospodarczego. W swoich lokalnych strategiach rozwoju zapisały różnorodne przedsięwzięcia uwzględniające potrzeby konkretnych lokalnych społeczności, służące integracji i identyfikacji z miejscem zamieszkania.

Piknik odbędzie się w parku przy pałacu w Kobylinkach (gmina Kruszwica, powiat inowrocławski). W jego trakcie rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepsze projekty w ramach realizowanych przez LGD działań „Małe projekty” oraz „Odnowa i rozwój wsi”. Odbędzie się też seminarium o przyszłości programu Leader.

W programie pikniku znalazły się też między innymi sportowe zmagania przedstawicieli LGD oraz liczne atrakcje kulinarne. LGD przygotują też stoiska ze swoimi produktami lokalnymi i materiałami informacyjnymi.

Oficjalny początek pikniku o godzinie 12. Ogłoszenie wyników konkursów około godziny 18.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.