PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na najlepsze projekty unijne na Podkarpaciu

  • PAP    17 października 2012 - 17:53
Konkurs na najlepsze projekty unijne na Podkarpaciu

Urząd marszałkowski woj. podkarpackiego ogłosił konkurs, który ma wyłonić najciekawsze i najlepsze projekty zrealizowane z dofinansowaniem unijnym. Zgłoszenia w konkursie "Unijne Perły Podkarpacia" można wysyłać do 25 października.
Jak poinformowała Monika Konopka z urzędu marszałkowskiego, konkurs ma pokazać i uświadomić mieszkańcom regionu, jak fundusze europejskie zmieniają Podkarpacie. "Chcemy pokazać, ile ciekawych i ważnych projektów udało się zrealizować dzięki unijnemu wsparciu oraz jak zmieniło się przez to życie mieszkańców" - dodała.

Konopka zaznaczyła, że dzięki wsparciu z budżetu Unii Europejskiej, w ciągu ostatnich lat na terenie województwa udało się zrealizować kilka tysięcy inwestycji, m.in. w rozwój infrastruktury. "Celem konkursu Unijne Perły Podkarpacia jest wyróżnienie najciekawszych projektów, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju naszego regionu" - podkreśliła.

Czytaj też: Warto przyspieszyć wydawanie unijnej kasy

Tytuł "Unijnej Perły Podkarpacia" zostanie przyznany w pięciu kategoriach, m.in. projektów społecznych, dotyczących turystyki i kultury oraz infrastruktury technicznej i publicznej.

W konkursie mogą wziąć udział beneficjenci, którzy zrealizowali lub realizują projekty na terenie województwa podkarpackiego i które są finansowane z programów unijnych oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Zgłoszenia należy dostarczyć do urzędu marszałkowskiego do 25 października.

Spośród zgłoszeń, komisja konkursowa wybierze od 3 do 5 projektów w ramach każdej kategorii. Następnie nominowane projekty wezmą udział w głosowaniu internetowym, które wyłoni zwycięzcę w każdej kategorii.

Zwycięzcy otrzymają tytuł "Unijnej Perły Podkarpacia", statuetkę, dyplom oraz zestaw upominków. Projekty, które będą nominowane oraz zwyciężą, będą prezentowane w regionalnych mediach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.