PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na nowe pomysły dla start-upów

  • JL    2 listopada 2015 - 09:05
Konkurs na nowe pomysły dla start-upów

Młodzi przedsiębiorcy będą mogli zdobyć dla swojej firmy aż 800 tys. zł. Fot. Pixabay.com

Prawie 25 mln zł z programu Polska wschodnia trafi do ośrodków innowacji z makroregionu, które opracują i zrealizują specjalny pilotażowy program wspierający start-upy.
Nabór wniosków o dofinansowanie projektów w poddziałaniu „Platformy startowe dla nowych pomysłów” ruszył 30 października 2015 r.. Potrwa do 27 listopada br.

„Platformy startowe dla nowych pomysłów” jako program wsparcia przedsiębiorczości typu start-up, adresowany jest do ludzi młodych, którzy mają pomysł na innowacyjny biznes i chcą otworzyć firmę w makroregionie.

Jest o co walczyć. Młodzi przedsiębiorcy będą mogli zdobyć dla swojej firmy aż 800 tys. zł. To jednak nie wszystkie korzyści wynikające z działania „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Przewiduje ono również wykreowanie „ekosystemu wsparcia start-upów”, czyli stworzenie biznesowego otoczenia w makroregionie, angażującego władze miast, uczelnie, przedsiębiorców oraz inwestorów, które sprzyjać będzie prowadzeniu i rozwijaniu start-upów w Polsce Wschodniej.

– Pomocy, m.in. w postaci specjalistycznych usług i niezbędnej infrastruktury, udzielą im ośrodki innowacji, które wybierzemy w startującym właśnie konkursie. Będą to tzw. animatorzy platform startowych – wyjaśnia minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak..

Pod ich skrzydłami, osoby, których pomysł zakwalifikował się do wsparcia, będą udoskonalać swoją koncepcję pod kątem rynkowym, tak by w rezultacie wypracować odpowiedni model biznesowy dla swojego przedsiębiorstwa.

Następnie start-upy gotowe do wejścia na rynek ze swoim produktem, będą mogły starać się o dofinansowanie swojej działalności w ramach poddziałania „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”.

– Działanie jest bardzo złożone, dlatego uważnie przygotowywaliśmy się do jego wdrożenia – zaznacza minister Wasiak.

W ramach tych przygotowań odbył się m.in. cykl spotkań w regionach Polski wschodniej, podczas których o platformach startowych dyskutowano z przedstawicielami ośrodków innowacji, władz regionalnych i lokalnych oraz uczelni. Ponadto zorganizowano spotkanie z prezydentami miast z makroregionu, którego głównym tematem było tworzenie miejskich ekosystemów start-upowych.

Szczegóły konkursu tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.