PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na prowadzenie regionalnego ośrodka EFS

  • PAP    4 lutego 2013 - 17:29
Konkurs na prowadzenie regionalnego ośrodka EFS

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ogłosił konkurs na wybór instytucji prowadzącej Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Przemyślu. Oferty można składać do 13 lutego br. - poinformowała Monika Zając z WUP.
Do głównych zadań Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego będzie należało prowadzenie szkoleń z zakresu przygotowywania i zarządzania projektami unijnymi z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W instytucji będzie można również uzyskać pomoc przy pisaniu i realizacji unijnych wniosków.

Zając dodała, że do konkursu mogą przystąpić m.in. stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, agencje rozwoju regionalnego i uczelnie. "Dodatkowym warunkiem jest posiadanie przez dany podmiot doświadczenia w pisaniu projektów i aplikowaniu po środki unijne. Musi wykazać również, że w ciągu ostatnich dwóch lat zrealizował projekty z wykorzystaniem pieniędzy unijnych" - powiedziała.

Jak podkreśliła, jedną z ważniejszych działalności ośrodka będzie także pobudzanie aktywności społecznej wśród instytucji oraz lokalnych firm.

W przemyskim ośrodku pracę znajdą m.in. liderzy ds. osób niepełnosprawnych i w wieku 50+. Będą oni współpracować z WUP w Rzeszowie przy aktywizacji zawodowej tych grup społecznych. Ośrodek w Przemyślu, oprócz miasta i powiatu przemyskiego, obejmie swym zasięgiem powiaty: jarosławski, lubaczowski i przeworski.

W całym kraju działają 52 regionalne ośrodki EFS. Usługi świadczone przez ośrodki są bezpłatne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.