PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs o barierach w funkcjonowaniu jednolitego rynku europejskiego

  • GK    10 czerwca 2011 - 10:25
Konkurs o barierach w funkcjonowaniu jednolitego rynku europejskiego

„Opowiedz nam swoją historię!” – to hasło konkursu organizowanego przez najważniejsze organy UE, poświęconego barierom w funkcjonowaniu jednolitego rynku.
Jednolity Rynek Europejski (ang. Single European Market) to zintegrowany rynek, którego ramy wyznaczają granice zewnętrzne Unii Europejskiej (tzw. rynek wewnętrzny UE).

Podstawową przesłanką stworzenia Jednolitego Rynku Europejskiego było umożliwienie swobodnego przepływu dóbr, kapitału, usług i siły roboczej wewnętrznych krajów UE.

Jednolity Rynek Europejski w założeniu ma być specyficznym organizmem gospodarczym, a jednocześnie zbiorem reguł wspólnej polityki ekonomicznej. Jego cel to doprowadzenie do takich zmian strukturalnych w gospodarkach krajów członkowskich, aby zwiększyć zdolność UE do kreowania konkurencyjności, wzrostu ekonomicznego i zatrudnienia.

Niestety harmonizacja przepisów krajów członkowskich na tak wielką skalę pociąga czasem za sobą niedogodności dla obywateli. Z tego powodu Komisja Europejska, Parlament Europejski oraz Rada Unii Europejskiej pod przewodnictwem Polski zachęcają: „Opowiedz nam swoją historię!”.

Pod takim hasłem najważniejsze organy UE przygotowały konkurs skierowany do mieszkańców, przedsiębiorców oraz organizacji, które natknęły się na bariery w funkcjonowaniu Jednolitego Rynku.

Zasady konkursu są proste. Do 24 czerwca należy wysłać na adres http://mojaeuhistoria.eu/pl/content/add-story prawdziwą historię opowiadającą o osobistych doświadczeniach w poruszaniu się po Europejskim Jednolitym Rynku.

Autorzy pięciu najciekawszych historii zostaną zaproszeni do Krakowa na Forum Jednolitego Rynku, które odbędzie się w październiku. Dodatkowo, laureaci będą mogli wziąć udział w nagrywaniu specjalnego filmu poświęconemu problemom Jednolitego Rynku, którego pokaz odbędzie się na krakowskiej konferencji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.