PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs promujący polską prezydencję

  • PAP    10 października 2010 - 13:36

Do końca listopada mieszkańcy woj. śląskiego mogą nadsyłać stworzone przez siebie klipy lub animacje, zachęcające do odwiedzania regionu w czasie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej
Rusza konkurs mający służyć promocji polskiej prezydencji w UE. Od maja tego roku działa stworzony przez władze specjalny serwis internetowy www.slaskie2011.pl, gdzie zamieszczane są informacje o regionalnych przygotowaniach do prezydencji. Nagrania nadesłane na konkurs "Unimacje - Śląskie 2011" będą zamieszczane na oficjalnym profilu tego serwisu na portalu YouTube. Na autorów najlepszych klipów czekają nagrody. 

Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie UE sprawuje w Unii prezydencję, czyli przewodniczy pracom Rady Unii Europejskiej. W tym czasie kraj ten staje się gospodarzem większości unijnych wydarzeń i działa na wszystkich polach aktywności Wspólnoty. Polska obejmie przewodnictwo w UE 1 lipca 2011 r.

Serwis internetowy www.slaskie2011.pl to wspólna inicjatywa kilku regionalnych instytucji, m.in. urzędów wojewódzkiego i marszałkowskiego oraz miejskiego w Katowicach. Strona informuje mieszkańców m.in. o regionalnych wydarzeniach związanych ze zbliżającą się polską prezydencją. Strona jest po polsku, angielsku, francusku i niemiecku.

Dzięki internetowemu serwisowi, organizacje pozarządowe, samorządy i różnego rodzaju instytucje mogą współtworzyć kalendarz planowanych w woj. śląskim imprez związanych z prezydencją. Przygotowano też serię konkursów dla mieszkańców regionu.

W przygotowaniach regionu do polskiej prezydencji w UE uczestniczą również szkoły. Służy temu przygotowany przez urząd wojewódzki i śląskie kuratorium oświaty program "Uniszkoła". Zgłoszone do niego szkoły organizują zawody, konkursy, olimpiady oraz inne przedsięwzięcia, związane z promocją prezydencji. Powstały też autorskie scenariusze zajęć lekcyjnych, dotyczących polskiej prezydencji w unijnej Radzie.

Wkrótce rozstrzygnięty zostanie również regionalny konkurs, związany z członkostwem Polski w UE, "Śląskie na 5". Jego pierwsza edycja odbyła się przed rokiem, z okazji pięciolecia polskiego wejścia do Wspólnoty. Druga edycja jest inspirowana Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym w UE. Zgłoszono ponad 20 kandydatur. Laureaci otrzymają nagrody w pięciu kategoriach: rozwiązanie architektoniczno-budowlane, osobowość, filantropia, sport oraz nauka Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.