PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs wspomoże wdrażanie funduszy UE

  • AT    30 maja 2012 - 19:49
Konkurs wspomoże wdrażanie funduszy UE

Poprawa jakości i dostępności usług publicznych to cel ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego konkursu dotacji dla związków, stowarzyszeń i porozumień jednostek samorządu terytorialnego.
- Konkurs ma wspomóc samorządy w przygotowaniach związanych z wdrażaniem funduszy unijnych w nowej perspektywie finansowej – powiedział wiceminister Paweł Orłowski, otwierając konferencję dla przedstawicieli samorządów, która odbyła się 28 maja 2012 r. w Warszawie.

Zakładanym efektem konkursu jest upowszechnienie idei traktowania usług publicznych jako narzędzi polityki rozwoju. Ma on wzmocnić zdolność samorządów do świadczenia usług publicznych oraz wspierać współpracę między nimi w tym zakresie.

- Szczególny nacisk kładziemy na wdrożenie rozwiązań podnoszących jakość usług publicznych – podkreślił wiceminister.

Konferencja była też okazją do zaprezentowania zasad aplikowania o środki w konkursie. Dofinansowanie ze środków Programu Pomoc Techniczna może wynieść od 500 tys. zł do 2 mln zł.

Podczas konferencji problematyka usług publicznych została zaprezentowana od strony badaczy zagadnienia, jak również omówiona przez osoby, które w ramach codziennych obowiązków w gminie lub powiecie, podejmują działania na rzecz poprawy świadczonych usług publicznych.

Przemysław Derwich, Zastępca Dyrektora Departamentu Programów Pomocowych i Pomocy Technicznej przedstawił inne działania podejmowane przez ministerstwo na rzecz jednostek samorządu terytorialnego.

- Planujemy realizację kolejnego konkursu tym razem na wsparcie tworzenia obszarów funkcjonalnych, finansowanego ze środków Programu Pomoc Techniczna. Natomiast w czerwcu ruszy konkurs na tzw. projekt predefiniowany w ramach programu regionalnego. Środki na niego przeznaczone, będą pochodzić z Mechanizmów Finansowych EOG - powiedział.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.