PARTNER PORTALU
  • BGK

Konsultacje aktualizacji Strategii Rozwoju Woj. Śląskiego zakończone

  • PAP    6 maja 2013 - 18:24
Konsultacje aktualizacji Strategii Rozwoju Woj. Śląskiego zakończone

Zakończyły się konsultacje projektu zmian w obowiązującej Strategii Rozwoju Woj. Śląskiego; po 30 dniach raportem z konsultacji zajmie się zarząd woj. śląskiego - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka urzędu marszałkowskiego Aleksandra Marzyńska.
Chodzi o zmiany w najważniejszym strategicznym dokumencie opisującym potrzeby i kierunki pożądanych zmian woj. śląskiego. Strategia obejmuje okres od 2000 r. i dotąd była odświeżana tylko raz - kilka lat temu. Aby nadal spełniała swe funkcje w wyznaczonej perspektywie do 2020 r. - potrzebne jest jej kolejne uaktualnienie.

Jak wynika z informacji samorządu woj. śląskiego, zmiany w Strategii mają w części znaczenie techniczne. Potrzebne jest m.in. dostosowanie jej zapisów do obowiązujących i przygotowywanych dokumentów na szczeblu rządowym.

Ważne dla rozwoju regionu jest uzgodnienie odświeżanej Strategii z dokumentami programowymi Unii Europejskiej. Strategia powinna też być spójna z tworzonym na szczeblu regionalnego samorządu Regionalnym Programem Operacyjnym Woj. Śląskiego na lata 2014-2020, który w znacznej mierze określi projekty do realizacji z nowych środków unijnych.

Ostateczny kształt projektu aktualizowanej Strategii ma zostać przedstawiony Sejmikowi Woj. Śląskiego w trzecim kwartale tego roku. W projekcie zostaną wzięte pod uwagę wyniki konsultacji (m.in. z mieszkańcami, partnerami społeczno-gospodarczymi i samorządami niższych szczebli), a także zalecenia środowiskowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.