PARTNER PORTALU
  • BGK

Konsultacje Programu pomoc techniczna

  • GK    11 września 2013 - 12:24
Konsultacje Programu pomoc techniczna

Do 7 października 2013 r. potrwają konsultacje społeczne Programu pomoc techniczna, którego budżet wynosi 570 mln euro. W ich ramach odbędą się spotkania w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie.
- Instytucje biorące udział we wdrażaniu polityki spójność, muszą być wyposażone w odpowiednie narzędzia, które umożliwią jej sprawną realizację. Źródłem gwarantującym środki finansowe na obsługę tego procesu w latach 2014-2020 będzie Program pomoc techniczna - powiedział wiceminister rozwoju regionalnego Marcin Kubiak podczas konferencji konsultacyjnej najmniejszego pod względem alokacji, krajowego programu na nową perspektywę finansową.

Jak zaznaczył wiceszef resortu, mimo że program pomoc techniczna 2014-2020 ma budżet wynoszący 570 mln euro, jego rola będzie kluczowa. Celem jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania całego systemu wdrażania polityki spójności.

- Umożliwi on nie tylko rozwój i utrzymanie potencjału systemu instytucji zaangażowanych w administrowanie Funduszami Europejskim, ale także wsparcie beneficjentów realizujących unijne projekty - podkreślił Marcin Kubiak.

W ramach programu podejmowane będą również, wynikające z rozporządzeń unijnych, działania służące promocji i informowaniu o unijnych środkach - możliwościach ich pozyskania i efektach dofinansowanych projektów.

Konsultacje społeczne programu potrwają do 7 października 2013 r. W ich ramach odbędą się cztery spotkania w regionach - pierwsze w Warszawie, kolejne we Wrocławiu i Gdańsku. Konsultacje zakończą rozmowy w Krakowie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.