PARTNER PORTALU
  • BGK

Kontrowersje wokół dotacji dla Małopolski

  • PAP    9 kwietnia 2010 - 08:31
Kontrowersje wokół dotacji dla Małopolski

Według niektórych samorządowców w Małopolskiem, o tym jak zostaną podzielone unijne dotacje decydują partyjne podziały, nie zaś zasada równomiernego rozłożenia inwestycji i jakość projektów.
Na dziwny sposób dzielenia unijnych dotacji na inwestycje edukacyjne i sportowe na terenach wiejskich przez zarząd województwa małopolskiego zwraca uwagę "Dziennik Polski".

Gazeta przytacza przykłady gmin, które w ocenie ekspertów zasługiwały na dotacje w pierwszej kolejności, ale ostatecznie trafiły na listę rezerwową. Okazało się, że to Zarząd Województwa Małopolskiego dokładał punkty do oceny eksperckiej. Dzięki temu unijne dotacje trafią do tych gmin, których inwestycje po ocenie eksperckiej nie mieściły się nawet w pierwszej "100".

Według niektórych samorządowców nie chodzi tu o równomierny rozkład dotacji w całym województwie, ale o podział polityczny. Samorządowcy postanowili zaprotestować i wtargnęli na posiedzenie zarządu województwa małopolskiego, gdzie doszło do nerwowej wymiany zdań.

Wyjaśnienia władz nie uspokoiły nastrojów. Wysłano protesty do Komisji Europejskiej, do komisarza ds. polityki regionalnej, a wójt jednej z gmin zwróci się w tej sprawie do premiera Donalda Tuska i minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Rynio, 2010-04-15 15:08:01

    Panowie więcej rozsądku. Fakt piastowania dziś funkcji nie zwalnia was od uczciwego decydowania.
  • Olo, 2010-04-09 23:48:10

    Znów małopolskie pieniactwo i gadanie. Brawo! Cyrk na kołach.