PARTNER PORTALU
  • BGK

Koszalińska bibioteka ma nowy system

  • PAP    12 grudnia 2011 - 18:28
Koszalińska bibioteka ma nowy system

Koszalińska Biblioteka Publiczna będzie drugą w Polsce placówką, która wdroży nowoczesny system informatyczny jednocześnie w budynku głównym i wszystkich 10 filiach - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej dyrektor placówki Andrzej Ziemiński.
Dyrektor przypomniał, że pierwsze tego typu wdrożenie przeprowadziła Biblioteka Publiczna Praga-Północ w Warszawie.

Czytaj też: Biblioteki nie mogą spocząć na laurach

W Koszalinie (zabierz głos/oceń prezydenta) zmiana systemu odbędzie pod koniec grudnia. Koszt całej operacji - łącznie z zakupem wybranego w przetargu programu Aleph, sprzętu komputerowego i szkoleniami dla pracowników - wyniesie 726 tys. zł, z czego 715 tys. zł to unijne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Dzięki nowemu systemowi wszystkie placówki Koszalińskiej Biblioteki Publicznej zostaną połączone w sieć. Czytelnicy otrzymają możliwość założenia internetowego konta, za pośrednictwem którego będą mogli zamawiać i rezerwować książki oraz samodzielnie przedłużać czas ich wypożyczenia.

Czytelnicy będą również otrzymywać e-maile z informacjami o nowych pozycjach w bibliotecznych zbiorach. System będzie im także przypominał o terminie zwrotu książki.

Kolejną nowością będzie jedna, wydawana za darmo karta biblioteczna, ważna zarówno w budynku głównym, jak i we wszystkich 10 filiach. Na internetowej stronie biblioteki zamiast umieszczonych tam obecnie 11 katalogów książek zgromadzonych w budynku głównym i filiach pojawi się jeden zbiorczy spis dla wszystkich placówek.

Koszalińska Bibiloteka Publiczna ma ok. 100 tys. czytelników, w jej zbiorach znajduje się ponad 900 tys. różnego rodzaju pozycji - książek, audiobooków, czasopism i płyt CD. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.