PARTNER PORTALU
  • BGK

Kosztowny most połączy województwa

  • PAP    4 września 2012 - 19:19
Kosztowny most połączy województwa

Most na Wiśle w Połańcu, który połączy województwa świętokrzyskie i podkarpackie, wybuduje konsorcjum trzech firm: Mosty Łódź, Vistal Gdynia i Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Budowa mostu wraz z dojazdowymi drogami kosztować będzie 178 mln zł.
W przetargu brało udział łącznie 8 firm, miedzy innymi z Włoch i Czech. Zwyciężyła oferta tańsza o 60 mln złotych od wcześniejszych założeń.

"Teraz rusza procedura zgodna z przepisami o zamówieniach publicznych. Czekamy na ewentualne protesty, które mogą zostać złożone do Urzędu Zamówień Publicznych" - powiedział zastępca dyrektora ds. realizacji inwestycji Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Karol Rożek. "Jeśli protestów nie będzie, umowa z wykonawcą może być podpisana z końcem września" - dodał.

W takim wypadku w połowie października będą mogły ruszyć pierwsze prace, na początku geodezyjne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze samochody przejadą przeprawą w październiku 2014 roku.

Koszty budowy mostu w Połańcu rozłożone są po połowie między województwo świętokrzyskie a podkarpackie. Większość środków będzie pochodziła z programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Przeprawa będzie przedłużeniem drogi wojewódzkiej 764 Kielce-Połaniec. Po wybudowaniu mostu, wydłużona trasa będzie kończyła się w województwie podkarpackim na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 982 Szczucin - Jaślany. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.