PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowianie wybiorą najważniejsze inwestycje dofinansowane z UE

  • PAP    17 kwietnia 2014 - 11:58
Krakowianie wybiorą najważniejsze inwestycje dofinansowane z UE

Dziesięć najważniejszych dla Krakowa inwestycji współfinansowanych z unijnych funduszy wybiorą mieszkańcy miasta w konkursie ogłoszonym z okazji 10–lecia przystąpienia Polski do UE.




Od 2004 r. w Krakowie zrealizowano korzystając z unijnego dofinansowania 149 przedsięwzięć.

W konkursie organizowanym przez Urząd Miasta prezentowanych jest 30 inwestycji, w których wkład unijny był największy. To m.in. budowa Centrum Kongresowego, Oczyszczalni Ścieków Płaszów II, pieszo–rowerowej kładki Bernatka przez Wisłę, utworzenie Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i nowego szlaku turystycznego w podziemiach Rynku Głównego (pełen wykaz na tutaj)

Konkurs „Krakowskie eurohity” potrwa do 30 kwietnia. Wśród jego uczestników rozlosowane zostaną nagrody.

Prezydenta Krakowa Jacek Majchrowski w liście do mieszkańców zachęca do udziału w głosowaniu. Podkreślił, że Kraków wykorzystał szansę na rozwój, jaką daje członkostwo w UE, pozyskując ze źródeł unijnych ponad 2,3 mld zł.

W Krakowie byliśmy świadkami przemian, które nigdy wcześniej nie zachodziły w tak szybkim tempie. Bez środków unijnych z pewnością nie udałoby się zrealizować wielu projektów, które powstały w tym czasie” – napisał Majchrowski. Dodał, że UE wsparła nie tylko budowę placówek, które są wizytówką miasta, jak MOCAK, ale też projekty, które poprawiły jakość życia m.in. remonty miejskich szpitali, Domów Pomocy Społecznej, modernizację dróg, budowę nowych linii tramwajowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.