PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto ma kota na punkcie mleka?

  • PAP    8 lipca 2012 - 09:30
Kto ma kota na punkcie mleka?

Komisja Europejska zatwierdziła polski projekt kampanii promującej mleko i przetwory mleczne. Kampania ruszy jesienią i będzie odbywała się pod hasłem "Mam kota na punkcie mleka" - poinformowała Polska Izba Mleka.
Organizatorem kampanii jest Polska Izba Mleka (PIM), we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Kampania potrwa trzy lata i finansowana będzie ze środków Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz Funduszu Promocji Mleka.

Do KE wpłynęło 41 projektów działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących produktów rolnych, przygotowanych przez różne kraje. Spośród nich KE zaakceptowała do realizacji 20 - w tym dwa z Polski (drugą polską kampanią będzie promocja mięsa wysokiej jakości, realizowana przez Polski Związek Producentów Bydła Mięsnego).

Budżet na akcje "Mam kota na punkcie mleka" wynosi 2,4 mln euro. Kampania promować będzie mleko, sery i napoje mleczne. Skierowana będzie do dzieci w wieku 8-13 lat oraz matek i opiekunów dzieci.

Działania prowadzone będę w 20 miastach Polski. Cel kampanii - to zbudowanie świadomości na temat wartości odżywczych i zdrowotnych mleka i jego przetworów. Chodzi również o poprawę wizerunku polskich produktów mleczarskich oraz wzrost konsumpcji.

W ramach kampanii zaplanowano działania informacyjno-promocyjne, które mają spowodować, że kupujący produkty mleczne będą się kierowali ich zaletami, a nie jedynie ceną.

"Znaczną część działań prowadzić będziemy w szkołach i we współpracy ze szkołami, aby przekaz, który kierować będziemy do grupy docelowej, stał się nieodłącznym elementem codziennej edukacji" - powiedziała dyrektor Biura PIM Agnieszka Maliszewska.

Kampania wystartuje jesienią br. i potrwa do połowy 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Nauczyciel, 2012-07-09 08:46:06

    Na dolegliwości mięśniowo - szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006-2007 roku 40 proc. orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo – szkieletowych. Ból kręgosłupa , w szcz...ególności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne. Problem schorzeń dzieci na wady postawy jest niepokojący stąd nasz APEL o rozsądek i konkretne działania w tym kierunku. Mleko nie zastąpi tego problemu - tu potrzeba konstruktywnych rozwiązań dlatego uważam,że to co proponuje Fundacja AZP jest genialne i ktoś powinien wreszcie przejrzeć na oczy bo za 5 lat może być pozamiatane ! uważnie śledzę poczynania ludzi z Fundacji i widzę co robią i jak posuwają rozwiązania lokalne samorządom czy szkołom ale widzę również fakt,że próbują robić na swoją modłę co w konsekwencji im nie wychodzi. Tak więc jako ojciec 4 dzieciaków i obywatel tego kraju zwracam się do was o to byście skorzystali z dorobku tej grupy ludzi,która wie jak skutecznie zapobiec PATOLOGII  rozwiń